JiL.al - Jeto i Lumtur

Editor

JiL.al | Informohu – Frymëzohu – Jeto i Lumtur Plaftorma JiL.al ka si qëllim edukimin, frymëzimin dhe motivimin e lexuesve tanë përmes publikimeve të përzgjedhura, thënie, fragmente, poezi, histori suksesi dhe jo vetëm. Gjithashtu të rejat më të fundit nga aktualiteti, politika, showbizi, vendi, rajoni dhe bota. Për Reklamim të Biznesit tuaj dhe bashkëpunime na Kontaktoni: Email: jetoilumtur.al@gmail.com📩 Facebook: JiL.Albania Instagram: J.i.L.al

Nxënësja godet me thikë mësuesen gjatë orës së mësimit

Një mësuese është goditur me thikë gjatë orës së mësimit në një shkollë të mesme në Maine-et-Loire, në Francën perëndimore. Pasi kreu krimin, 18 vjeçarja ka tentuar që të largohet duke dalë nga dritarja. Sipas mediave vendase, mësuesja është plagosur lehtë në fytyrë por nuk ka rrezik për jetën. Një burim i lidhur me hetimet […]

Nxënësja godet me thikë mësuesen gjatë orës së mësimit Read More »

Zgjidhni një simbol të perëndive greke dhe zbuloni cilësitë e tyre

Ju dini si të punoni në një ekip. Ju jeni në gjendje të merrni dhe të merrni vendimin e shpejtë. Ju keni një kompleks, jeni simpatik dhe disa hakmarrës, dini të hidhni bubullima dhe vetëtima dhe dashurinë e vërtetë, kujdeseni për familjen tuaj dhe gjithmonë bëni karakterin tuaj. Ju merreni me vendosmëri me armiqtë tuaj.

Zgjidhni një simbol të perëndive greke dhe zbuloni cilësitë e tyre Read More »

Miratohet projekt rezoluta anti-korrupsion e PS, ja sa vota mori

Në Kuvend u miratua rezoluta antikorrupsion. Gjatë seancës plenare të së hënës, propozimi i Partisë Socialiste kaloi me 76 vota pro. Ndërkaq dy deputetë, Dashnor Sula dhe Agron Shehaj dhanë votën e tyre kundër, teksa nuk pati asnjë abstenim. Kjo rezolutë synon të rrisë forcimin e ligjit të luftojë korrupsionin si edhe të përafrojë legjislacionin

Miratohet projekt rezoluta anti-korrupsion e PS, ja sa vota mori Read More »

Trafik armësh nga Kosova në Shqipëri, gjykata lë në burg 4 autoret

TIRANË – Gjykata e Tiranës ka caktuar këtë të hënë masën e sigurisë “arrest me burg” për katër personat me origjinë nga Kosova, që akuzohen për trafik armësh nga Kosova në Shqipëri. Në burg janë lënë Blerim Krasniqi, Benjamin Shala, Edonis Thaçi dhe Muhamed Krasniqi. Katër shqiptarët e Kosovës u arrestuan më 24 maj të

Trafik armësh nga Kosova në Shqipëri, gjykata lë në burg 4 autoret Read More »

Greqia pengesë për rrugën drejt BE? Ja si përgjigjet Mitsotakis

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka folur për situatën në Ballkanin Perëndimor dhe procesin drejt integrimit europian. Në një intervistë të dhënë në podkastin britanik “The Rest is Politics”, ai tha se është shumë e rëndësishme që të shqyrtohet procesi i zgjerimit, duke iu përgjigjur edhe akuzave se Greqia është bërë pengesë për vendet si RMV

Greqia pengesë për rrugën drejt BE? Ja si përgjigjet Mitsotakis Read More »

Sulm me thikë në një stacion treni, raportohet për 4 të plagosur

Katër persona mbetën të plagosur në metronë e qytetit të Lionit, në Francë, pasi një agresor i sulmoi me armë të ftohtë. Autori i sulmit u ndal nga forcat e policisë. Sipas të dhënave zyrtare, dy nga të plagosurit u lënduan në bark dhe gjendja e tyre është e rëndë, por jo në rrezik për

Sulm me thikë në një stacion treni, raportohet për 4 të plagosur Read More »

Juli thyen heshtjen dhe ka dy fjalë për fitoren e Eglës

Aktori i dashur për publikun shqiptar, Julian Deda, ka dhënë një intervistë të shkurtër për “Shqipëria Live” menjëherë pasi doli nga shtëpia e “Big Brother VIP3”. Ish-finalisti u shpreh se e ka shijuar rrugëtimin e tij brenda shtëpisë më të famshme në Shqipëri. Ndërkohë i pyetur nëse i erdhi keq që nuk fitoi, artisti u

Juli thyen heshtjen dhe ka dy fjalë për fitoren e Eglës Read More »

Merrni një këshillë për këtë moment në jetën tuaj

Kartela nr. 1Ju mund të mendoni se koha është e ngadaltë. Fati ju jep mundësinë të bëni gjëra që zakonisht nuk i bëni sepse nuk keni kohë të mjaftueshme, shfrytëzojeni këtë mundësi me mençuri! Mund të shfaqen mundësi të reja në fushën e marrëdhënieve, në shtëpi ose në karrierë. Ju mund të keni mundësinë të

Merrni një këshillë për këtë moment në jetën tuaj Read More »

Hyri fshehurazi për të vjedhur shtëpinë, bie në pranga

Arrestohet për vjedhje një 22-vjeçar në Lushnjë. Mësohet se “skifteri” me inicialet E.D i përket moshës rreth 22-vjeç. I riu është kapur në flagrancë teksa ndodhej në katin e dytë të një banese për të vjedhur. I riu ka qenë i dënuar më parë për të njejtën vepër penale. Njoftimi i Policisë: Lushnjë U kap

Hyri fshehurazi për të vjedhur shtëpinë, bie në pranga Read More »

Scroll to Top