JiL.al - Jeto i Lumtur

Bota

Tentoi të përdhunonte pastruesen greke, e pëson keq 53 vjeçari

Ngjarja ka ndodhur dje (18 maj) rreth orës 18.00 në banesën e të dyshuarit në rrugën “Kalirois” . Aty kishte shkuar për te pastruar një 53 vjecare greke, kur shtetasi shqiptar Përparim Haxhiraj, ka tentuar t’i shqyejë rrobat me qëllim përdhunimin dhe kur ha hasur në rezistëncën e saj, e ka dhunuar në pjesë të […]

Tentoi të përdhunonte pastruesen greke, e pëson keq 53 vjeçari Read More »

Përplasje në burgun, të dënuar të armatosur plagosin dy policë

Përplasje të dhunshme janë regjistruar këtë të diel në institutin e vuajtjes së dënimit Benevento, ku disa të burgosur të armatosur kanë plagosur me armë dy policë, raporton Tgcom24. Mësohet se shkak për revoltën e të burgosurve kanë qënë kushtet e këqija të burgut. Tiziana Gaucci, sekretare e sindikatës, shpjegon se të burgosurit të cilët ndodheshin në katin

Përplasje në burgun, të dënuar të armatosur plagosin dy policë Read More »

Anija përplaset me motobarkën, dy viktima dhe 5 të zhdukur

Dy persona humbën jetën dhe pesë rezultojnë të zhdukur kur një anije dhe një varkë u përplasën në Danub pranë qytetit hungarez të Veroca, rreth 50 kilometra në veri të Budapestit, tha policia. Policia hungareze ka marrë një telefonatë të shtunën vonë se një burrë me lëndime në kokë është gjetur në bregun e Danubit

Anija përplaset me motobarkën, dy viktima dhe 5 të zhdukur Read More »

Grabitje spektakolare në qendër të Parisit tek ‘argjendaria e yjeve

Mediat vendase thanë e objektivi ishte butiku ekskluziv Harry Winston, i njohur ndryshe si “argjendaria e yjeve”. Policia franceze tha sot pasdite se është në kërkim të grabitësve të armatosur që shënjestruan një argjendari në zonat më luksoze të Parisit. Policia e Parisit tha se grabitësit e armatosur erdhën dhe u larguan me motoçikleta, kishin

Grabitje spektakolare në qendër të Parisit tek ‘argjendaria e yjeve Read More »

Burri vret vjehrrën dhe plagos gruan, në fund…

Në vendbanimin Radniçka në Bjellovar të Kroacisë, në një shtëpi familjare janë gjetur dy persona të vdekur dhe një i plagosur rëndë, i cili është dërguar në spitalin e qytetit. Mediat kroate shkruajnë se një krim makabër ka ndodh brenda një familje, shkruan index.hr. Fillimisht u raportua se burri vrau gruan dhe vjehrrën dhe më

Burri vret vjehrrën dhe plagos gruan, në fund… Read More »

Rriten tensionet, ja çfarë ndodh në Rafah të Gazas

Përleshjet me armë zjarri dhe bombardimet tronditën të shtunën qytetin Rafah në pjesën jugore të Gazës, thanë dëshmitarët. Ndërkohë, ushtria izraelite njoftoi se ndihmat e para humanitare kishin hyrë në territorin e rrethuar përmes një platforme pluskuese të ndërtuar nga ushtria amerikane. Luftimet mes forcave izraelite dhe militantëve palestinezë janë ndezur përsëri në pjesën veriore

Rriten tensionet, ja çfarë ndodh në Rafah të Gazas Read More »

Nxehen ‘gjakrat’/ Rusia kërcënon Perëndimin: Po luani me zjarrin

Ministria e Jashtme ruse ka paralajmëruar Perëndimin se po luan me zjarrin duke lejuar Ukrainën të përdorë raketa dhe armë perëndimore për të synuar Rusinë dhe se Moska nuk do ta lërë një veprim të tillë pa përgjigje. Zyra e Jashtme tha në një deklaratë se sheh dorën e Shteteve të Bashkuara dhe Britanisë pas valës së fundit të sulmeve dhe fajëson Uashingtonin dhe Londrën për përshkallëzimin

Nxehen ‘gjakrat’/ Rusia kërcënon Perëndimin: Po luani me zjarrin Read More »

I ngatërruan me kundërshtarët, Izraeli ekzekuton gabimisht 5 ushtar

Ushtria izraelite tha sot se pesë trupa të tyre u vranë gabimisht në një betejë në Gaza. Gjithashtu ushtria tha se pesë ushtarët u vranë kur dy tanke izraelite qëlluan gabimisht me predha një ndërtesë ku ndodheshin trupat e tyre. “Pesë ushtarë të Batalionit 202 të Parashutistëve u vranë mbrëmë në një incident me viktima masive

I ngatërruan me kundërshtarët, Izraeli ekzekuton gabimisht 5 ushtar Read More »

 Polici vret ish kolegen në komisariatin e policisë

Një ngjarje e rëndë është shënuar pasditen e së enjtes në Anzola dell’Emilia, Bologna të Italisë. Një 33 vjeoare, ish police, u vra me armë zjarri nga një koleg 60 vjeçar në komisariatin e policisë. Sipas asaj që raportojnë mediat italiane, në dëshminë e parë, autori ka deklaruar se e ka qëlluar aksidentalisht. Por, autoritetet

 Polici vret ish kolegen në komisariatin e policisë Read More »

Scroll to Top