JiL.al - Jeto i Lumtur

Kronikë

Bie aksidentalisht në pus, humb jetën menjëherë 66-vjeçari

Një 66-vjeçar në  Hamallaj në Durrës ka humbur jetën. Burime sipas policisë, 66-vjeçari ishte duke pastruar pusin në banesën e tij, dhe dyshohet se ka rënë aksidentalisht në brendësi të pusit. Për pasojë ka ndërruar jetën. Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Bie aksidentalisht në pus, humb jetën menjëherë 66-vjeçari Read More »

Identifikohet viktima që u gjet e pajetë në bregun e liqenit të Fierzës

Është identifikuar viktima, e cila u gjet e pajetë në bregun e liqenit të Fierzës mëngjesin e së martës (18 Qershor). Viktima raportohet se është 30-vjeçarja me iniciale E. A., nga banuese në Pojan të Korçës. Ende nuk dihen rrethanat e vdekjes së 30-vjeçares, por uniformat blu në informacionin paraprak ditën e djeshme, raportuan se dyshohet se ajo është mbytur,

Identifikohet viktima që u gjet e pajetë në bregun e liqenit të Fierzës Read More »

Parandalohet ngjarja e rëndë kriminale, ‘kërcet’ arma

Një ngjarje e rëndë është parandaluar në Podujevë, ku bëhet me dije se për shkak të një mosmarrëveshje mes disa personave, kanë filluar të shtënat me armë. Lidhur me rastin, janë arrestuar tre të rinj, ndërsa janë konfiskuar një pistoletë me 9 fishekë, 5 gëzhoja dhe dy automjete. Mësohet se me vendim të Prokurorisë, të arrestuarit janë duke

Parandalohet ngjarja e rëndë kriminale, ‘kërcet’ arma Read More »

Ndërron jetë një 43-vjeçare, konsumoi një sasi medikamentesh

Një 43 vjeçare nga Klosi ka humbur jetën pasi konsumoi një sasi të konsiderueshme medikamentesh mjekësore antidepresive. Ngjarja ka ndodhur në banesën e saj mëngjesin e së mërkurës. 43-vjeçarja u transportua në spitalin “Nënë Tereza”, në gjendje të rëndë shëndetësore, ku më pas ka ndërruar jetë. Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të

Ndërron jetë një 43-vjeçare, konsumoi një sasi medikamentesh Read More »

 Gjendet i vdekur një person në anë të rrugës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Berat, teksa një person është gjetur i vdekur në rrugë. Mësohet se viktima, një 80-vjeçar, është gjetur i pajetë në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat. Shtetasi u identifikua nga Policia si Abaz Metaj dhe nga verifikimet paraprake mendohet se temperaturat e larta dhe mosha mund

 Gjendet i vdekur një person në anë të rrugës Read More »

Ndërron jetë papritur burri stacioni i trenit në Durrës

Një 57-vjeçar ka humbur jetën mbrëmjen e sotme në Durrës. Bëhet me dije se i moshuari ka pësuar një infrakt. Gjithashtu temperaturat e larta dyshohet të kenë ndikuar në gjendjen e tij shëndetësore. Ngjarja ka ndodhur në sheshin para stacionit të trenit në Durrës. Ndërkohë burime nga policia vendore bëjnë me dije se një autoambulancë

Ndërron jetë papritur burri stacioni i trenit në Durrës Read More »

Përplasi për vdekje këmbësoren në Kamëz, arrestohet autori

Arrestohet ditën e sotme 21-vjeçari në Tiranë. Ditën e djeshme i riu përplasi me automjet një automjet tjetër si dhe dy këmbësore në Kamëz, ku njëra prej tyre ndërroi jetë në spital. Ndërkohë këmbësorja tjetër dhe dy shoferë dhe një pasagjer të përfshirë në aksident ndodhen në spital jashtë rrezikut për jetën. Njoftimi i Policisë:

Përplasi për vdekje këmbësoren në Kamëz, arrestohet autori Read More »

E rëndë në Kavajë, humb jetën 40-vjeçari, ja shkaku

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e kësaj të hëne në Kavajë, ku një qytetar i moshës 40 vjeç ka humbur jetën menjëherë. Rreth orës 11:45, në lagjen Qerret, Kavajë, shtetasi R. R., 40 vjeç, duke shtruar një linjë interneti dyshohet se ka rënë në kontakt me rrymën elektrike dhe për pasojë ka humbur

E rëndë në Kavajë, humb jetën 40-vjeçari, ja shkaku Read More »

Regjistrohet rasti i parë/ Hyri në det, ndërron jetë gruaja

Hyri në det, ndërron jetë gruaja. Rreth orës 18:40, shtetasja Drane Marku, 69 vjeçe, banuese në Velipojë, së bashku me familjen e saj ka qënë duke u larë në det në Velipojë. Në momentin që është futur në det dyshohet se 69-vjeçarja ka pësuar arrest kardiak dhe për pasojë ka humbur jetën. Grupi hetimor po

Regjistrohet rasti i parë/ Hyri në det, ndërron jetë gruaja Read More »

Scroll to Top