JiL.al - Jeto i Lumtur

Sport

Partizani thyen Skënderbeun, shkon në finale

Partizani i jep ngjyra të forta këtij sezoni duke siguruar një biletë për në finalen e titullit. Ekipi i Orges Shehit thyen minimalisht Skënderbeun me rezultatin 1-0 duke “fluturuar” në finale. “Demat” ishin dominues në këtë sfidë duke marrë kontrollin e lojës që në minutat e para, zhvilluan një presion asfiksues në zonën e Skënderbeut,

Partizani thyen Skënderbeun, shkon në finale Read More »

Struga shpallet kampione e Maqedonisë së Veriut

MAQEDONI E VERIUT – Struga shpallet kampione e Maqedonisë së Veriut për të dytin vit radhazi. Struganët triumfuan 0-2 në derbin e shqiptarëve përballë Shkëndijës së Tetovës, duke siguruar matematikisht vendin e parë falë diferencës prej tri pikësh ndaj kuqezinjve dhe avantazhit në ndeshjet direkte (dy fitore dhe një humbje). Në ndeshjen e zhvilluar në

Struga shpallet kampione e Maqedonisë së Veriut Read More »

Arsenali rikthehet në krye të Premier League

Arsenali ia del të fitojë 0-1 në “Old Trafford” ndaj Manchester United. Suksesi i pestë radhazi për skuadrën e Artetës, që rimerr përsëri kreun e klasifikimit. Në minutën e 20-të, “topçinjtë” kaluan në epërsi. Një top i Havertz në zonë për Trossard, me belgun që nuk e pati të vështirë të realizojë, duke ndezur kështu

Arsenali rikthehet në krye të Premier League Read More »

Mbappe merr vendimin për të ardhmen e tij, njofton zyrtarisht

Më në fund erdhi momenti, edhe pse Kylian Mbappe kishte vendosur tashmë të mos rinovonte kontratën e tij me Paris Saint-Germain,  ai ende nuk kishte bërë asnjë njoftim për vendimin e tij dhe këtë e bëri sot (10 prill) me anë të një videoje në rrjetet sociale. Ishte e logjikshme që ai të priste derisa

Mbappe merr vendimin për të ardhmen e tij, njofton zyrtarisht Read More »

Si dyshja Muçi-Rashica po ‘shpëtojnë’ Beshiktashin!

Ernest Muçi është përshtatur shpejt dhe shumë mirë te Besiktasi, skuadër të cilën e riktheu pas tri vitesh në finalen e Kupës së Turqisë falë golit vendimtar që realizoi përballë Ankaragucut. Talenti i kombëtares shqiptare nuk e fshehu gëzimin e tij për golin, fitoren dhe kualifikimin, teksa ua dedikon tifozëve kalimin në finalen e madhe.

Si dyshja Muçi-Rashica po ‘shpëtojnë’ Beshiktashin! Read More »

Ernest Muçi kualifikon Beshiktashin në finalen e Kupës së Turqisë

Besiktas dhe Ankaragucu janë takuar sot (e martë) në kuadër të ndeshjes së dytë të fazës gjysmëfinale të Kupës së Turqisë. Pasi ndeshja e parë mes këtyre dy skuadrave kishte përfunduar me rezultat të barabartë 0-0, ekipi që do të siguronte biletën për në finalen e madhe do të dihej vetëm pas ndeshjes së dytë.

Ernest Muçi kualifikon Beshiktashin në finalen e Kupës së Turqisë Read More »

Futbollisti i njohur përplaset me pompën e benzinës

Estudiantes fitoi Kupën e Ligës së Argjentinës të dielën, duke mundur Vélez në penallti, por festa përfundoi në mënyrën më të keqe për një nga lojtarët titullarë në atë ndeshje. Tiago Palacios, mesfushori 23-vjeçar uruguajan që luajti 75 minuta në ndeshjen e djeshme, pësoi një aksident të rëndë automobilistik në orët e para të mëngjesit

Futbollisti i njohur përplaset me pompën e benzinës Read More »

Sulmuesi shqiptar bën mrekullinë, ngre trofeun në Poloni!

POLONI – Dejvi Bregu u transferua gjatë merkatos dimërore nga turqit e Umraniyesporit te Wisla Krakow, skuadra historike që këtë sezon garon në divizionin e dytë. Gjithsesi, Wisla ka realizuar një mrekulli futbollistike duke fituar Kupën e Polonisë, pavarësisht se nuk bën pjesë në Ekstraklasa, elitën e futbollit polak. Skuadra Biala Gwiazda, që renditet e

Sulmuesi shqiptar bën mrekullinë, ngre trofeun në Poloni! Read More »

Scroll to Top