JiL.al - Jeto i Lumtur

KDadmin

JiL.al | Informohu – Frymëzohu – Jeto i Lumtur Plaftorma JiL.al ka si qëllim edukimin, frymëzimin dhe motivimin e lexuesve tanë përmes publikimeve të përzgjedhura, thënie, fragmente, poezi, histori suksesi dhe jo vetëm. Gjithashtu të rejat më të fundit nga aktualiteti, politika, showbizi, vendi, rajoni dhe bota. Për Reklamim të Biznesit tuaj dhe bashkëpunime na Kontaktoni: Email: jetoilumtur.al@gmail.com📩 Facebook: JiL.Albania Instagram: J.i.L.al

Horoskopi për ditën e sotme, 22 nëntor 2023

Dashi Venusi dhe Marsi përforcojnë emocionet dhe bëjnë të mundur ndryshime të mundshme që mund të transformojnë sferën sentimentale për ata që janë në çift. Beqarët do të jenë sharmantë dhe interesantë dhe do të tërheqin vëmendjen e njerëzve që do takojnë. Në punë, mbani qetësi edhe nëse urdhrat e eprorëve janë të papërmbajtur. Gjithashtu […]

Horoskopi për ditën e sotme, 22 nëntor 2023 Read More »

Zgjidh Një Letër Dhe Mëso Atë Që Të Pret Në Javën E Ardhshme

Duhet të zgjidhni një nga këto karta të rastësishme dhe të lexoni mesazhin. Mos harroni se zgjedhja juaj udhëhiqet nga nënndërgjegjja juaj. Dhe fakti që ju keni preferuar këtë kartë të veçantë ka një arsye. Cilën kartë zgjidhni? Karta nr. 1:DUKE E HAP HAP SI REN REK LA MUE SE ME POSHTE JU KENI MUNDESI

Zgjidh Një Letër Dhe Mëso Atë Që Të Pret Në Javën E Ardhshme Read More »

Sali Berisha zbulon bisedën me dhëndrin pas daljes së tij

Ish-kryeministri Sali Berisha ka thënë se pas daljes nga burgu e ka takuar dhëndrin e tij, Jamarbër Malltezi. Sipas tij, ai ka qenë me moral të lartë, ndërsa thekson se burgosja e tij ishte politike.about:blank Berisha thotë se dhëndri i tij është në betejë politike, ndërsa thekson se e ka tmerruar Edi Ramën  nga burgu.

Sali Berisha zbulon bisedën me dhëndrin pas daljes së tij Read More »

Deklarata ‘bombë’ e analistit të njohur: Presidenti Begaj

Analisti Enton Abilekaj është shprehur se presidenti i Republikës, Bajram Begaj, është në hetim nga SPAK.about:blank Komentet Abilekaj i bëri në emisionin “Now me Erla Mëhillin”, ku tha se Begaj është në hetim për shkak se ka firmosur dhënien e bazës së Limionit, Porto Palermos dhe Shëngjinit. Ai foli edhe për vendimin e Apelit të

Deklarata ‘bombë’ e analistit të njohur: Presidenti Begaj Read More »

Koka, Dako e deri te Gjici, cilët janë 12 zyrtarët e lartë

12 zyrtarë të lartë socialistë, disa prej tyre bashkëpunëtorë të ngushtë të kryeministrit Rama, disa prej të cilëve ndër më të afërtit në vite, janë sot ose ish të dënuar, ose pas hekurave, ose nën hetim. Më i fundit që iu shtua listës së ‘të dymbëdhjetëve’ nga hetimet e SPAK është një nga miqtë më

Koka, Dako e deri te Gjici, cilët janë 12 zyrtarët e lartë Read More »

Aksident me vdekje në aksin Kavajë-Durrës.

Aksidentohet me vdekje këmbësori në aksin Kavajë-Durrës. Një automjet me drejtues T. S., rreth 27 vjeç, ka aksidentuar një shtetas këmbësor ende të paidentifikuar, i cili ka humbur jetën menjëherë në vendngjarje. Drejtuesi i automjetit shtetasi T.S, është shoqëruar në ambientet e Komisariatit të Policisë Kavajë për veprime të mëtejshme. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje

Aksident me vdekje në aksin Kavajë-Durrës. Read More »

Operacioni i SPAK, mes të arrestuarve edhe personazhi

TIRANË- Detaje të reja nga arrestimi i SPAK, ku u prangosën edhe zyrtarë policie, mes tyre dhe Erzen Breçani. Mes personave të arrestuar janë Bujar Gërmizi dhe Besmir Mustati. Mësohet se Germizi, që tashmë ka mbiemrin Ajeti, akuzohet për krijim kushtesh për vrasje, ndërsa është një emër i njohur në botën e krimit në Kukës.

Operacioni i SPAK, mes të arrestuarve edhe personazhi Read More »

Sulm me armë, agresori plagos 4 persona dhe më pas vret veten

Një person i armatosur hapi zjarr në një Ohio Walmart mbrëmjen e sotme, duke plagosur katër persona, ku tre prej tyre janë gjendje kritike dhe më pas vrau veten, tha policia. Të martën, policia e Beavercreek e identifikoi sulmuesin si Benjamin Charles Jones nga Dayton. Thirrja e parë 911 në qendrën e policisë Beavercreek erdhi

Sulm me armë, agresori plagos 4 persona dhe më pas vret veten Read More »

Aksidenti i rëndë në Sarandë, makina humb kontrollin 

Nje aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Stjar – Bajkaj në Sarandë. Mësohet se tre adoleshente të moshave 13, 14 vjeçare duke udhëtuar me një mjet Benz kanë dalë nga rruga dhe kanë përfunduar në një përrua. Menjëherë kanë shkuar në vend ambulancat e Sarandës dhe janë transportuar në urgjencën e spitalit. Adoleshentet

Aksidenti i rëndë në Sarandë, makina humb kontrollin  Read More »

Zgjidh një objekt magjik dhe zbulo çfarë të pret 10 ditëshin

Çdo objekt ka një mesazh të veçantë dhe tregon për fatin që të pret në 10 ditët në cazhdim. Shiko me vëmendje imazhin dhe zgjidh atë që të pëlqen më shumë. Nëse zgjodhe: Kapelen: Nëse zgjodhe këtë kapele magjike, je një person që ‘yll polar’ ka emocionet. Ato të udhëheqin në të gjitha situatat e

Zgjidh një objekt magjik dhe zbulo çfarë të pret 10 ditëshin Read More »

Scroll to Top