JiL.al - Jeto i Lumtur

Politikë

 Kuqezinjtë barazuan 2-2 ndaj Kroacisë, reagon Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reguar pas barazimit të Shqipërisë përballë Kroacisë në ndeshjen e sotme për Euro 2024. “Ëndrra vazhdon!”, është shprehur Kurti në një reagim në rrjetet sociale, ndërsa shton më tej se kjo e sotmja ishte një “atmosferë që nuk përsëritet me lojë të bukur futbolli”. Reagimi i plotë i Kurtit: […]

 Kuqezinjtë barazuan 2-2 ndaj Kroacisë, reagon Albin Kurti Read More »

A ka një pakt Rama-Berisha? Bardhi habit me përgjigjen e tij

Në një emision televiziv, Kreu i Grupit Parlamentar të PD-së, është pyetur për një pakt mes Edi Ramës dhe Sali Berishës, apo mes Bledi Çuçit dhe Gazment Bardhit, ky i fundit tha se në bisedimet për rikthimin e normalitetit në Kuvendin e Shqipërisë, kanë qenë në dijeni në kohë reale, partnerët strategjikë të Shqipërisë. Bardhi

A ka një pakt Rama-Berisha? Bardhi habit me përgjigjen e tij Read More »

Meta sulmon SPAK-un: Parti e paligjshme prokurorësh!

Presidenti i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, vazhdoi me sulmet ndaj Prokurorisë së Posaçme Antikorrupsion dhe kreut të këtij institucioni, Altin Dumani, gjatë konferencës së radhës për mediat. Akuza e Metës ishte drejtpërdrejtë, kur tha se “SPAK nën drejtimin e Dumanit, parti e jashtëligjshme prokurorësh nën drejtimin e Ramës”. “Pastrimi i parave të pista ‘ulëret’

Meta sulmon SPAK-un: Parti e paligjshme prokurorësh! Read More »

Berisha Kryeministër? Ja si përgjigjet Shpëtim Idrizi

I ftuar në emisionin “Open” në News24, Idrizi tha se nuk është bërë pjesë e debatit që ka pasur opozita dhe veçanërisht PD-ja, por e ka parë me shumë shqetësim gjithë këtë situatë në opozitë. “Përballë një mazhorance arrogante, po vihej në diskutim edhe sistemi demokratik”, tha Idrizi. Ai theksoi se bashkimi i opozitës nuk

Berisha Kryeministër? Ja si përgjigjet Shpëtim Idrizi Read More »

Apeli i ktheu ‘vulën’ Berishës, vjen reagimi i Bylykbashit

Deputeti demokrat, Oerd Bylykbashi e ka cilësuar të drejtë dhe legjitim vendimin e Gjykatës së Apelit për ti dhënë vulën dhe logon e Partisë Demokratike Sali Berishës. Me anë të një postimi në Facebook, Bylykbashi thekson se përfundimisht Partia Demokratike është e demokratëve. Sipas tij vota e demokratëve triumfoi mbi vulën e kryetarit. Partia Demokratike

Apeli i ktheu ‘vulën’ Berishës, vjen reagimi i Bylykbashit Read More »

Çfarë do të ndodhë me ‘vulën’ e PD-së? Ja si përgjigjet Teliti

Nënkryetari i këshillit bashkiak të Tiranës Dorjan Teliti në një intervistë televizive ka komentuar lidhur me seancën për vulën e PD në Gjykatën e Apelit që do të mbahet të martën në 11 qershor. Ai tha se vula duhet të shkojë te shumica e demokratëve pasi ata e kanë bërë zgjedhjen e tyre duke dashur

Çfarë do të ndodhë me ‘vulën’ e PD-së? Ja si përgjigjet Teliti Read More »

Antikorrupsioni, përse refuzon opozita? Ja si përgjigjet Monika

Në një intervistë për një emision televiziv, Monika kryemadhi foli për rezolutën antikorrupsion dhe refuzimin e opozitës për këtë rezolutë. Kryemadhi tha se opozita duhet të kishte reflektuar nga bojkotet dhe se bojkotet nuk janë të vlefshme. “Pasojat e dy veprimeve kriminale, vetëvrasëse për opozitën më bëjnë të reflektoj për këtë vendim. Ajo që dua

Antikorrupsioni, përse refuzon opozita? Ja si përgjigjet Monika Read More »

Scroll to Top