JiL.al - Jeto i Lumtur

Aktualitet

Megaoperacioni i SPAK/ GJKKO del me njoftimin e rëndësishëm

GJKKO merr vendim për ndalimin e publikimit të kërkesë së Prokurorisë apo përmbajatjes së saj deri në përfundim të hetimeve, si dhe ndalimin tërësisht të publikimit të këtij vendimi deri në përfundim të hetimeve paraprake. Vendimi është marrë sot. “Gjykata e Posa?me e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar në kuadër të […]

Megaoperacioni i SPAK/ GJKKO del me njoftimin e rëndësishëm Read More »

GJKKO merr vendimin për Emiljano Shullazin

Gjykata cakton masën e arrestit në burg për Emiljano Shullazin. Shullazi nuk ka dhënë sqarime, ndërsa avokati i tij ka kërkuar pa përdorshmëri për materialet e sky dhe enchro dhe ka mohuar përfshirjen e shullazit në ngjarjet kriminale. Në kuadër të megaoparacionit, Gjykata e Posaçme ka vendosur të njëjtën masë sigurie për Enver Diven, Gjergj

GJKKO merr vendimin për Emiljano Shullazin Read More »

Grabiti një automjet të parkuar, bie në prangat e policisë

Vodhi një shumë parash dhe sende personale, në një automjet të parkuar, identifikohet, kapet dhe vihet në pranga shtetasi Amaraldo Çela, me precedentë të mëparshëm për të njëjtin krim. Sakaq, janë sekuestrohen një shumë parash dhe sendet e vjedhura nga ky shtetas. Njoftimi i Policisë: Vodhi një shumë parash dhe sende personale, në një automjet

Grabiti një automjet të parkuar, bie në prangat e policisë Read More »

Nga dhuna në familje tek konfrontimi fizik në grup

Një person është arrestuar në Cërrik dhe disa të tjerë janë vënë në hetim. Policia ka arreestuar në flagrancë një 43-vjeçar, pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij, e cila u pajis me urdhër mbrojtjeje. Ndërkaq u vunë nën hetim 3 persona, pasi gjatë një konflikti për motive të dobëta, kanë goditur

Nga dhuna në familje tek konfrontimi fizik në grup Read More »

Tirana, destinacioni i tretë pas Myhihut dhe Tokios

Duket se “Ethet e Shqipërisë Turistike” nuk janë më as një version i filmit të famshëm të Travoltës. Sipas të gjitha statistikave kjo tendencë është realitet. Sipas një statistike Tirana është destinacioni i tretë në botë pas Mynihut dhe Tokios që janë dy qytete metropole me numrin më të madh të turistëve. Ndoshta duket si

Tirana, destinacioni i tretë pas Myhihut dhe Tokios Read More »

Aksident i rëndë në vend, furgoni përplasen ‘kokë më kokë’

Një aksident është regjistruar pasditen e sotme në aksin rrugor Elbasan- Peqin, në fshatin Balldren.  Dy makina janë përplasur me njëra tjetrën në rrethana ende të paqarta. Mësohet se në aksident është përfshirë një furgon me targa italiane dhe një Volskwagen golf me targa shqiptare. Nuk dihen ende shkaqet dhe rrethanat e plota të ngjarjes

Aksident i rëndë në vend, furgoni përplasen ‘kokë më kokë’ Read More »

Moti i nxehtë, bregdeti i Vlorës ‘pushtohet’ nga pushuesit

Vlora mbetet destinacioni kryesor për turistët vendas dhe të huaj. Qyteti bregdetar ka çelur tashmë zyrtarisht sezonin ndërsa edhe pse jemi në muajin maj, numri i turistëve është prirur ndjeshëm. Qytetarë nga shtete të ndryshme europiane kanë zgjedhur Vlorën për disa ditë pushimesh duke u shprehur se kanë gjetur një ambient perfekt për të kaluar

Moti i nxehtë, bregdeti i Vlorës ‘pushtohet’ nga pushuesit Read More »

Sulmoi seksualisht një të mitur, bie në pranga i moshuari

Një ngjarje e rëndë dyshohet të ketë ndodhur dje në rrugën ‘Isa Boletini’ në Vushtrri, ku një person ka sulmuar seksualisht një vajzë të mitur, 11-vjeçare. Mësohet se e mitura është sulmuar seksualisht nga një person i moshës 61 vjeç teksa ndodheshin në një market. Autori i dyshuar i ngjarjes së rëndë është identifikuar si

Sulmoi seksualisht një të mitur, bie në pranga i moshuari Read More »

Lajthit 64-vjeçari në Vlorë. Ngacmon djalin 9 vjeç. Arrestohet Autori

Një 64 vjeçar është proceduar penalisht në qytetin e Vlorës, pasi dyshohet se ka kryer veprime të turpshme me një fëmijë të mitur. Komisariati i Policisë Vlorë referoi materiale në Prokurori dhe nisi procedimin penal për shtetasin B. S., 64 vjeç, pas një kallëzimi të bërë në drejtim të tij tek blutë e qytetit bregdetar.

Lajthit 64-vjeçari në Vlorë. Ngacmon djalin 9 vjeç. Arrestohet Autori Read More »

Scroll to Top