JiL.al - Jeto i Lumtur

Rajoni

Përfshihet nga flakët shtëpia e pleqve në Prishtinë

PRISHTINË- Një zjarr ka rënë mbrëmjen e sotme në shtëpinë e pleqve në rrugën “Afrim Loxha” në Prishtinë. Nga tymi mësohet se kanë pasur probleme me frymëmarrjen dy personave të cilëve u është dhënë ndihmë mjekësore. Zëdhënëse e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës u shpreh se zjarri është lokalizuar nga zjarrfikësit duke bërë […]

Përfshihet nga flakët shtëpia e pleqve në Prishtinë Read More »

Bashkohet opozita shqiptare në RMV

Partitë opozitare shqiptare në Maqedoninë e Veriut, të shtunën, më 17 shkurt, kanë firmosur deklaratën për bashkimin opozitar shqiptar, të cilin e vlerësojnë si “hap të rëndësishëm drejt unifikimit të partive shqiptare” në këtë shtet. Koalicioni opozitar do të mbajë emrin “VLEN”, ndërsa deri tani quhej Lidhja Evropiane për Ndryshim (LEN). “Bashkimi po hedh themelet

Bashkohet opozita shqiptare në RMV Read More »

Plagoset rëndë efektivi gjatë mbarëvajtjes në një ndeshje volejbolli

Plagosja e policit gjatë ndeshjes së volejbollit, kërkohet ndërprerja e të gjitha aktiviteteve sportive në Greqi. Mbrëmjen e djeshme (07 dhjetor) ndeshja e volejbollit mes Olympiakos dhe Panathinaikos  ka përfunduar në mënyrën më të rëndë të mundshme. Nga trazirat mes tifozëve të dy skuadrave që janë rivalë të përhershëm mbeti i plagosur rëndë një polic.

Plagoset rëndë efektivi gjatë mbarëvajtjes në një ndeshje volejbolli Read More »

I vranë gruan në prani të tij dhe të fëmijëve, zbardhet

Zbardhet dëshmia e Naim Murselit, ish-këshilltarit të Behgjet Pacollit, të cilit u ekzekutua ditën e djeshme në Kosovë. Viktima, Liridona Murseli ishte duke lëvizur me makinë së bashku me bashkëshortin dhe dy fëmijët e saj. Në rrugën “Dalip Alshiqi” dyshohet se familja Murseli ra pre e një grabitje. Një person i armatosur iu ka ndaluar

I vranë gruan në prani të tij dhe të fëmijëve, zbardhet Read More »

Autobusi përplaset me makinën, Lëndohen 12 nxënës

Një aksident është shënuar në rrugën Pejë-Mitrovicë, pranë fshatit Gurracok. Në aksident janë përfshirë një makinë dhe një autobus, bëhet me dije se 12 nxënës kanë mbetur të lënduar. Gjithashtu shoferët e dy automjeteve kanë mbetur të lënduar. Të plagosur janë dërguar në spital për trajtim mjekësor dhe më pas janë dërguar në shtëpi, ndërsa

Autobusi përplaset me makinën, Lëndohen 12 nxënës Read More »

Grabitet me armë dyqani i argjendarisë, një polic mbetet

SUHAREKË– Një zyrtar policor është plagosur pasditen e të mërkurës në Suharekë.about:blank Mediat në Kosovë shkruajnë se katër persona kanë qëlluar me armë në drejtim të tij, në momentin kur kanë hyrë për të grabitur një dyqan argjendarie. Polici i plagosur është dërguar në spital, dhe fatmirësisht  ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Grabitet me armë dyqani i argjendarisë, një polic mbetet Read More »

KFOR-i nis hetimet për videon ku shihen ushtarët duke blerë drogë

Misioni Paqeruajtës i NATO -së në Kosovë (KFOR) ka nisur një hetim për të vërtetuar faktet e një videoje të publikuar në media, përmes së cilës pretendohet se ushtarë të KFOR-it blejnë drogë, saktësisht kokainë. Në videon e publikuar nga “Syri.net”, një shpërndarës droge që punon me ushtarët e KFOR-it ka arritur të dokumentojë gjithçka

KFOR-i nis hetimet për videon ku shihen ushtarët duke blerë drogë Read More »

Prangoset i shpalluri në kërkim nga GjKKO-ja. Emri

Kapet dhe vihet në pranga një shtetas i shpallur në kërkim nga GjKKO-ja, për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve”. Policia vedore informon se ‘në vijim të punës për kapjen e shtetasve të shpallur në kërkim për veprimtari kriminale të ndryshme, shërbimet operacionale të Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës, të mbështetura nga

Prangoset i shpalluri në kërkim nga GjKKO-ja. Emri Read More »

Humbi jetën tragjikisht në krye të detyrës, vjen reagimi

Familjarët e policit të vrarë kanë thënë se Afrim Bunjaku është zyrtari policor që është vrarë të dielën në veri të Kosovës. Familjarët kanë thënë se Bunjaku ka qenë toger në Policinë e Kosovës. Ai ka qenë nga Samadrexha e Vushtrrisë. Reagimi i plotë: TË VDESËSH PËR ATDHE ËSHTË SIKUR TË RILINDËSH PËRSËRI.* Të nderuar

Humbi jetën tragjikisht në krye të detyrës, vjen reagimi Read More »