JiL.al - Jeto i Lumtur

Kuriozitete

Zbuloni çfarë tregon forma e ballit për personalitetin tuaj…?

Aftësia për të lexuar përmes fytyrës së një personi ose fizionomisë është një teknikë tërheqëse dhe një art i lashtë, i cili ju lejon të zbuloni detajet e personalitetit të një personi, si sillet ai në jetë, madje edhe kushtet e tij shëndetësore. Zbuloni diçka këtë herë përmes ballit tuaj, forma e këtij të fundit […]

Zbuloni çfarë tregon forma e ballit për personalitetin tuaj…? Read More »

Më thuaj shenjën e HOROSKOPIT të të them cila është pika juaj e dobët në trup…

Astrologjia mjekësore nuk merret shpesh në konsideratë për shkak të evolucionit befasues të mjekësisë perëndimore. Epidemiologjia dhe statistikat e shëndetit, si dhe fakte të tjera, analizohen vazhdimisht nga organizata mjekësore kompetente si Organizata Botërore e Shëndetit dhe zyra të tjera zyrtare dhe jozyrtare. Megjithatë, kohët e fundit, duket se një erë astrologjike po fryn mbi

Më thuaj shenjën e HOROSKOPIT të të them cila është pika juaj e dobët në trup… Read More »

Zgjidh pemën e preferuar dhe zbulo personalitetin tënd të vërtetë…

Pemët prodhojnë oksigjenin që thithim, mbajnë ambientin, dhurojnë lagështi dhe kontribuojnë në stabilitetin e klimës. Janë të vetmet qenie të gjalla në gjendje për të kapur energjinë e diellit e për të prodhuar më pas lëndën organike dhe të rilëshojnë oksigjen. Për këtë arsye janë jetike për çdo qenie të këtij planeti. Ndërkohë, mund të

Zgjidh pemën e preferuar dhe zbulo personalitetin tënd të vërtetë… Read More »

Zgjidhni peizazhin tuaj të preferuar, dhe zbuloni karakteristikat vetjake..

Energjike dhe optimiste: Ju karakterizoni duke qenë një person vizionar, i orientuar drejt arritjes, me qëllime të qarta për gjithçka që jeni dhe gjithçka që dëshironi të jetoni në jetë. Ju jeni gjithashtu të ndershëm dhe të drejtpërdrejtë, prandaj ju shqetësoheni nga njerëzit gënjeshtarë dhe konformistë. Një nga sfidat tuaja kryesore është të mësoni se

Zgjidhni peizazhin tuaj të preferuar, dhe zbuloni karakteristikat vetjake.. Read More »

Zgjidh një lule dhe zbulo një sekret të jashtëzakonshëm…

Merr lajme ekskluzive   Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë  duke klikuar këtu Lulet janë disa nga simbolet më të bukura që na ofron natyra, ato gjithashtu kanë veti medicinale që mund të na ndihmojnë të përmirësojmë shëndetin tonë, por gjithashtu mund të kenë kuptime të ndryshme. Për këtë arsye, ne

Zgjidh një lule dhe zbulo një sekret të jashtëzakonshëm… Read More »

7 Sjelljet e Një Gruaje që i Bëjnë Njerëzit të Mos Duan t’i Largohen Kurrë..

Merr lajme ekskluzive   Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë  duke klikuar këtu Në mënyrë që “fansat tanë” të vallëzojnë rreth nesh, nuk është aspak e nevojshme të jemi perfekte – mjafton të njohim disa detaje të sjelljes. Këto rregulla i dallojnë thelbësisht nga pjesa më e madhe ato gra që

7 Sjelljet e Një Gruaje që i Bëjnë Njerëzit të Mos Duan t’i Largohen Kurrë.. Read More »

Zgjidhni Një Sferë Magjike Dhe Zbuloni Se Çfarë Ju Pret Këtë Javë…

Merr lajme ekskluzive   Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë  duke klikuar këtu Sot ju ofrojmë një test shumë interesant që do të përshkruajë situatën tuaj të jetës në këtë moment dhe do të hapë pak velin për këtë javë. Sfera nr.1 Jeni shumë në re, krejtësisht të ndarë nga realiteti.

Zgjidhni Një Sferë Magjike Dhe Zbuloni Se Çfarë Ju Pret Këtë Javë… Read More »

Kamarierja merr 3 mijë dollarë bakshish në faturën 13 dollarëshe

Një restorant në Pensilvani u befasua me një bakshish prej 3,000 dollarësh për një faturë prej 13 dollarëshe nga një klient i tyre, jashtë qytetit. Mariana Lambert tha se kohët e fundit ka pritur një klient në Alfredo’s Pizza Cafe në Scranton dhe ka marrë bakshish prej 3,000 dollarësh së bashku me pagesën prej 13

Kamarierja merr 3 mijë dollarë bakshish në faturën 13 dollarëshe Read More »

Moti i nxehtë, indianët martuan bretkosat për të sjellë shi

Një grup njerëzish në qytetin indian të Gorakhpur i cili i është nënshtruar nxehtësisë së fortë dhe mungesës së reshjeve, kryen një ritual për të kënaqur perëndinë e shiut, Lord Indra. Grupi gjeti dy bretkosa dhe i detyroi të martoheshin me njëra-tjetrën. Ndërsa shkencëtarët në Mbretërinë e Bashkuar po kalojnë kohën e tyre duke u

Moti i nxehtë, indianët martuan bretkosat për të sjellë shi Read More »

Pasaportat më të fuqishme në botë për vitin 2022

Sidoqoftë, përgjigja më e kujdesshme e Azisë ndaj COVID-19 do të thotë se ata qytetarë kanë më pak gjasa që aktualisht ta përdorin atë liri udhëtimi sesa njerëzit në Evropë ose në Amerikë. Për krahasim, thotë raporti i Henley Passport Index, tregjet në Evropë dhe Amerikën e Veriut janë rikuperuar në rreth 60 për qind

Pasaportat më të fuqishme në botë për vitin 2022 Read More »

Scroll to Top