JiL.al - Jeto i Lumtur

ShowBiz

Banorët shkelin rregullat, Vëllai i Madh merr vendimin e pazakontë

“Ishte një nga gjërat më të vështira”- tha Romeo. “Faleminderit që më dhuruat emocione, dridhje duarsh. Jetojmë në një kohë që jemi bërën jësh me asfaltin dhe këtu ndjeva emocione të forta. Big Brother është një eksperiencë një herë në jetë”- tha Roza.

Banorët shkelin rregullat, Vëllai i Madh merr vendimin e pazakontë Read More »

Meritoni flet për Romeon Nuk është lojtar i fortë

Ai u ndal te Romeo, duke thënë se nuk e sheh si lojtar të fortë: Gjatë një bisede të zhvilluar pasditen e sotme në oborrin e shtëpisë së ‘BBV3’, Meritoni, miku i Romeos, ka komentuar lojën e këtij të fundit dhe sesi e sheh deri më tani si lojtar. Sipas Meritonit, Romeo nuk është një

Meritoni flet për Romeon Nuk është lojtar i fortë Read More »

Të afërmit kundër lidhjes Sara-Bardhi?

Duket se pjesa më e afërt e Bardhit nuk është dakord për raportin e tij me Sarën. Menaxheri i tij ka deklaruar se as nuk e ka ndërmend t’i bëjë follow në instagram asaj, për shkak të paqëndrueshmërisë që ka në marrëdhënie. “Rrjetet sociale të Bardhit, karrierën e tij, passwordin, të gjitha i menaxhoj unë.

Të afërmit kundër lidhjes Sara-Bardhi? Read More »

Vëllai i saj futet brenda në shtëpinë e ‘BBV3’, ja si reagoi Ilnisa!

Big Brother Vip Albania është një fenomen social që mbërthen fort jo vetëm vëmendjen por edhe debatin publik. Këtë vit synimet janë akoma më të mëdha ndërsa shtëpia është më mbresëlënëse. Prej datës 13 Janar në Top Channel ka nisur edicioni i tretë i “Big Brother VIP 3”. Një reality show, i cili që në

Vëllai i saj futet brenda në shtëpinë e ‘BBV3’, ja si reagoi Ilnisa! Read More »

Një banor i ri në BBV? Ja çfarë po ndodh në shtëpi

Sfida e ‘Vëllait të Madh’ këtë herë është shmangia e çdo lloj reagimi për të papriturat që do të ndodhin në shtëpinë më të famshme. Prania e një qenushi ka emocionuar veçanërisht Ledjonën e cila duhet të mos reagojë, prekë apo ta mbajë pranë, sfidë e cila duket e pamundur për banoren pasi qenushi kërkon

Një banor i ri në BBV? Ja çfarë po ndodh në shtëpi Read More »

Sfida e Vëllait të Madh, Jul Deda shpërthen në lot

Ata duhet të mos reagojnë ndaj çdo gjëje të jashtëzakontë që Vëllai i Madh vendos në shtëpi. Por për Julin nuk ishte aspak e lehtë. Teksa po qëndronte në ‘living’, ai dëgjoi zërin e djalit të tij. “Babi të dua shumë, jam krenar për ty dhe vazhdo se je fituesi. Je shumë mirë, të përqafoj.

Sfida e Vëllait të Madh, Jul Deda shpërthen në lot Read More »

Big Brother/ Donaldi ironizon Ledion Liçon (FOTO)

Mbrëmjen e djeshme, në spektaklin “Big Brother Vip”, tre banorët më të preferuar u shpallën Ledjona, Juli dhe Heidi. Por, tre të preferuarit kanë ngjallur diskutime mes banorëve, por edhe në rrjet. Ndonëse priste dhe emrin e tij, Romeo nuk ishte në këtë listë. Në një story në rrjetet sociale, lidhur me këtë fakt ka

Big Brother/ Donaldi ironizon Ledion Liçon (FOTO) Read More »