JiL.al - Jeto i Lumtur

ShowBiz

Prishet miqësia/ Çfarë ndodhi mes Efi Dhedhes dhe Mozzik?

Pak para publikimit të këngës “Fatkeqësi” nga rap-artisti Mozzik, ky i fundit së bashku me Efi Dhedhes ishin në qendër të thashethemeve teksa u përfol për një lidhje të mundshme mes tyre deri sa u zbulua që Efi ishte pjesë e videoklipit të këngës. Edhe pse fillimisht u duk që kishin një marrëdhënie të mirë […]

Prishet miqësia/ Çfarë ndodhi mes Efi Dhedhes dhe Mozzik? Read More »

Dy ditë pas lindjes të së bijës, Ermal Metës i ndodh e papritura

Vetëm dy ditë pas ardhjes në jetë të vajzës së tij të parë, Fortuna Marie, Ermal Meta dhe partnerja e tij Chiara Sturdà janë përballur me hajdutët në shtëpinë e tyre në Itali. Lajmin e ka bërë të ditur këngëtari me një postim në Instagram, ku në një foto shfaq xhamat e thyer në derën

Dy ditë pas lindjes të së bijës, Ermal Metës i ndodh e papritura Read More »

Plane për t’u bërë baba për herë të tretë Jul Deda habit me përgjigj

 Juli ishte mëngjesin e sotëm i ftuar në studion e “Wake Up” për të folur më shumë për eksperiencën e tij në Big Brother dhe jo vetëm. Ke pasur mjaft komente pozitive dhe njerëz që të kanë mbështetur. Çfarë mund të thuash për këtë? “Popullariteti si sasi nuk më bëri shumë përshtypje sepse atë e

Plane për t’u bërë baba për herë të tretë Jul Deda habit me përgjigj Read More »

Më të lumtur se kurrë, Ilnisa poston foton e veçantë me Meritonin

Gazetarja Ilnisa Agolli ka treguar se pas daljes nga shtëpia e “Big Brother VIP”, ka treguar se po kalon kohë me të dashurin e saj, Meriton Mjekiqin. Ilnsia ka ndarë me ndjekësit e saj në Instagram një foto romantike me moderatorin, ndërsa çifti me fytyrat që i shndërrisnin nga buzëqeshja dukeshin shumë të dashuruar me

Më të lumtur se kurrë, Ilnisa poston foton e veçantë me Meritonin Read More »

Arrestimi i këngëtarit të njohur, flasin miqtë e tij: Polici nuk e njohu

Këngëtari u shoqërua në komisariat, ku pas disa orësh u lirua. Sipas miqve të tij, të cilët folën për “Pagesix”, efektivët të cilët e ndaluan atë me makinë në New YorK, nuk e njohën atë. Pas këtij incidenti, mësohet se atij i është pezulluar për disa muaj patenta.

Arrestimi i këngëtarit të njohur, flasin miqtë e tij: Polici nuk e njohu Read More »

Rrjeti “vuri me shpatulla pas muri” Elseid Hysajn, reagon Jul Deda

Ndeshja Shqipëri-Itali përtej emocioneve solli dhe kritika ndaj lojëtarëve. Një prej tyre ishte veprimi i djalit Shkodran Elseid Hysaj i cili dashur pa dashur bëri xhiron e rrjetit. Tifozët e revoltuar e kryqëzuan duke e bullizuar e ofenduar deri sa futbollisti u detyrua të mbyllte të gjitha rrjetet sociale. Por i menjëherëshëm ka qënë reagimi

Rrjeti “vuri me shpatulla pas muri” Elseid Hysajn, reagon Jul Deda Read More »

Luiz Ejlli bën reagimin e parë pasi u tha se po hetohet nga SPAK

Ditën e sotme qarkulloi lajmi se këngëtari Luiz Ejlli po hetohet nga SPAK. Sipas “Prapaskena”, Luizi kërcënoi zyrtarët e IKMT për një banesë në Shkodër. E pas gjithës bujës, Luizi ka bërë reagimin e tij të parë. Ai ka postuar një video në InstaStory ku shihet mjaft i qeshur, i pranishëm dhe Dj Gimi— duke

Luiz Ejlli bën reagimin e parë pasi u tha se po hetohet nga SPAK Read More »

Scroll to Top