JiL.al - Jeto i Lumtur

Uncategorized

Zgjidh një letër tarot dhe zbulo fatin tënd në dashuri

Letrat tarot kanë ardhur që nga Mesjeta, duke kaluar nëpër shekuj, ato nuk e kanë humbur rëndësinë e tyre deri më sot. Ata janë në gjendje të lexojnë me magji të ardhmen dhe të parashikojnë me saktësi fatin e njeriut. Përzgjedhja e një prej këtyre tre letrave tarot do të tregojë situatën tuaj aktuale nga

Zgjidh një letër tarot dhe zbulo fatin tënd në dashuri Read More »

Çfarë po ndodh me monedhën europiane? Euro sërish në rënie

Kursi i këmbimit mes Euros dhe Lekut këtë javë pati një tendencë në rënie, pas rritjes së fortë të javës së kaluar. Sipas kursit zyrtar të këmbimit të Bankës së Shqipërisë, Euro u këmbye të premten me 108.42 lekë. Megjithëse shënoi një rritje të lehtë krahasuar me ditën e enjte, në harkun e një jave

Çfarë po ndodh me monedhën europiane? Euro sërish në rënie Read More »

Dalin pamjet, 6 turistë italianë mbahen peng në Sarandë

Gjashtë turistë italianë janë mbajtur peng për 1 orë brenda një apartamenti në Sarandë nga pronari i banesës. Ngjarja ka ndodhur në lagjen Nr.1, teksa pronari i apartamentit, 59-vjeçari J.A. nga Prishtina, nuk lejonte 6 italianët të dilnin nga banesa që iu kishte dhënë me qira. Pronari pretendonte se italianët i kishin dëmtuar disa pajisje

Dalin pamjet, 6 turistë italianë mbahen peng në Sarandë Read More »

Vrau 7 foshnje, infermierja britanike dënohet me burgim

Një infermiere britanike u dënua me burgim të përjetshëm, pa mundësinë e lirimit me kusht, për vrasjen e shtatë foshnjave dhe tentativën për vrasjen e gjashtë të tjerëve në spitalin në Mbretërinë e Bashkuar ku ajo punonte. Një infermiere britanike u dënua me burgim të përjetshëm, pa mundësinë e lirimit me kusht, për vrasjen e shtatë foshnjave dhe tentativën

Vrau 7 foshnje, infermierja britanike dënohet me burgim Read More »

Dy vite nga vrasja e shqiptarit në Britani, zbardhen detajet

Pothuajse dy vite pas vrasjes së 25-vjeçarit shqiptar në Brirtani, Xhovan Papaj, mediat britanike kanë zbuluar detaje të reja nga ngjarja e 4 dhjetorit të 2021-t, në fermën e kanabisit në Kent.about:blank Mësohet se Xhovan Papaj, i cili u qëllua për vdekje nga disa persona pas një sherri në Britani të Madhe, kishte telefonuar një punonjës

Dy vite nga vrasja e shqiptarit në Britani, zbardhen detajet Read More »

Lufta me zjarret, rrëzohet helikopteri, raportohet për viktima

Të paktën një person ka humbur jetën pasi një helikopter u rrëzua të dielën mbrëma teksa po luftonte me zjarret. Përplasja ndodhi ndërsa ekuipazhet po luftonin me zjarrin që kishte shpërthyer në Broadway pranë Cabazon. Zyrtarët thonë se mund të ketë më shumë viktima, pasi ende nuk dihet se sa anëtarë të ekuipazhit ishin në

Lufta me zjarret, rrëzohet helikopteri, raportohet për viktima Read More »

29 granata, 1.4 kg tritol, armë…. Policia italiane shtanget

Një arsenal i vërtetë armësh luftarake, tritol, siguresa për granata dore, 29 granata, detonatorë elektrikë dhe siguresa, një pistoletë Tokarev TT-33 cal. Një pistoletë, 7.62, e prodhimit sovjetik, e konsideruar si një nga armët më të fuqishme në botë e pajisur me 1500 fishekë dhe tre karikatorë, por edhe hanxharë, thika ushtarake të prodhimit sovjeti,

29 granata, 1.4 kg tritol, armë…. Policia italiane shtanget Read More »

32-vjeçarja u gjet e vrarë poshtë urës së ‘Dajlanit’, policia arreston

Arrestohen dy autorët e vrasjes së 32-vjeçares poshtë urës së ‘Dajlanit” në Durrës. Në pranga kanë rënë shtetasit Aldo Ibrahimi dhe Ylli Grabovari. Postimi i plotë: Durrës Finalizohet operacioni policor i koduar “Deluzion”, për zbardhjen e rrethanave të vrasjes së 32-vjeçares, e cila u gjet e pajetë poshtë urës së Dajlanit, paraditen e djeshme.

32-vjeçarja u gjet e vrarë poshtë urës së ‘Dajlanit’, policia arreston Read More »

Scroll to Top