JiL.al - Jeto i Lumtur

Makina përplaset me furgonin, zbardhen detajet e para

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në aksin nacional Pogradec-Qafë Thanë.

Mësohet se aksidenti ka ndodhur në afërsi të vendit të quajtur “Guri i Kuq”, ku janë përplasur një furgon dhe një mjet tip Opel. Aksidenti ka regjistruar vetëm dëme materiale, ndërkohë që policia ndodhet në vendngjarje për të zbardhur rrethanat e ngjarjes.

Paraprakisht dyshohet se shkak ka qenë shpejtësia dhe lagështia si pasojë e reshjeve të shumta  të shiut që kanë përfshirë qarkun e Korçës.

Scroll to Top