JiL.al - Jeto i Lumtur

info ShowBiz

Epike në BBV/ Sara i bën muhabet, Gazin e zë gjumi

Në shtëpinë e “Big Brother VIP 3” nuk ka vetëm debate dhe zënka, por ka edhe momente të bukura dhe plot të qeshura. Gjithashtu ka momente kur banorët ulen e bisedojnë me njëri-tjetrin në qetësi. I tillë është rasti i Sarës dhe Gazit mbrëmë, ku të dy ishin ulur në living dhe po flisnin rreth […]

Epike në BBV/ Sara i bën muhabet, Gazin e zë gjumi Read More »

“Dua të kem një partnere”/ Lisi shpreh dëshirën e papritur në BBV: 

Gjatë një bisede mes Elvisit dhe Merit, ata po diskutonin mbi marrëdhëniet në shtëpi. Lisi shpreh dëshirën për të pasur një partnere, por Meri e thumbon duke i thënë se nuk mund të gjejë dot partnere nëse rri vetëm me Romeon.about:blank Lisi: Mund të gjej një vajzë të mirë. Meri: Po duke qëndruar me Romeon

“Dua të kem një partnere”/ Lisi shpreh dëshirën e papritur në BBV:  Read More »

Zbardhen detaje nga ngjarja e rëndë në Laknas, ja si nisi sherri

Një kanal në afërsi të banesës, mësohet të ketë qenë motivi i debateve mes fqinjëve Maliq Marku, Shefqet Hasa, Besim Keça që më pas ka degraduar në përdorimin e armës. Vrau fqinjin dhe plagosi një tjetër, arrestohet 70-vjeçari/ Kush është viktima, i plagosuri dhe autori i krimit në Laknas (Emrat)Efi në pritje të ëmbël? Ish-banorja

Zbardhen detaje nga ngjarja e rëndë në Laknas, ja si nisi sherri Read More »

Mbyllen hetimet për Alda Klosin, pastruesen dhe djalin

Prokuroria e Tiranës ka dërguar për gjykim ish-zyrtaren e Ministrisë së Financave, Alda Klosi, ish-pastruesen e saj, Rozeta Dobi dhe djalin e kësaj të fundit. Ndaj Alda Klosit është ngritur akuza për deklarimit të rreme të shumës së parave dhe një apartamenti. Ndërsa Rozeta Dobi dhe djali i saj, Havier Dobi akuzohen për vjedhje me

Mbyllen hetimet për Alda Klosin, pastruesen dhe djalin Read More »

Luizi debaton me banorët: Mos e quani Kiarën “influencer”

Sot në shtëpinë e Big Brother banorët kanë bërë një bilanc lojërash, sfidash, profesionesh etj. Dhe në momentin që po kujtonin se cilët ishin influencerat që kishin hyrë në shtëpi, Deamishel dhe Efi përmendën dhe emrin e Kiarës. Por Luizi ka kërkuar në mënyrë kategorike që partneren e tij mos ta cilësonin si influencer por

Luizi debaton me banorët: Mos e quani Kiarën “influencer” Read More »

“Hajde në finale, se flasim”, Luizi kapet me Kristin: Unë çuditem me ju sa…(Video)

Teksa në shtëpi kanë mbetur edhe 7 banorë, vetëm 4 prej tyre do të shkojnë në natën finale më 6 maj. Dy të tjerë mund të dalin në dy “Prime” e ardhshme, të martën dhe të shtunën. Kristi dhe Luizi po bënin një llogari se kur mund të dilnin tre banorë të tjerë. Sipas Luizit,

“Hajde në finale, se flasim”, Luizi kapet me Kristin: Unë çuditem me ju sa…(Video) Read More »

“Çfarë është i aftë të bëjë një njeri për një vend pune”, Efi hedh akuza për çiftin Luiz–Kiara

Efi Dhedhes, konkurrentja e Big Brother Vip, në një bisedë gjatë mbrëmjes së djeshme me Nitën dhe Dea Mishel, u shpreh për qëndrimin dhe mendimin e saj ndaj çiftit Luiz-Kiara, me të cilët shoqëria e tyre duket e përçarë, pas rifutjes së dy vajzave. Efi u shpreh e zhgënjyer me sjelljen e të dyve. “I

“Çfarë është i aftë të bëjë një njeri për një vend pune”, Efi hedh akuza për çiftin Luiz–Kiara Read More »

Kush do të lërë shtëpinë? Zbardhet tjetër “sekret” nga prapaskenat e Big Brother

Sot në mbrëmje është Prime i Big Brother Vip ku moderatorja Arbana Osmani ka hapur një televotim herën e fundit për banorët e preferuar dhe tre më pak të votuarit do të kalojnë në nominim direkt. Mirëpo në rrjet po qarkullojnë “zëra” se tre më pak të preferuarit nga publiku, produksioni do të nxjerrë Tanin,

Kush do të lërë shtëpinë? Zbardhet tjetër “sekret” nga prapaskenat e Big Brother Read More »

“Të njihemi njëherë”, Shpati-Deamishelit: A të mungon Amosi, apo do të…? (VIDEO)

Dea bisedoi me Shpatin lidhur me “gjestet” e saj kur ai po lahej dhe kur po bënte palestër jashtë bashkë me Kristin. Ajo i tha Shpatit se veprimet kundrejt tij, nuk kanë qenë aspak tendencioze, por se kështu e ka tipin që pëlqen të luajë dhe të argëtohet. Shpati nga ana tjetër dyshoi te përgjigja

“Të njihemi njëherë”, Shpati-Deamishelit: A të mungon Amosi, apo do të…? (VIDEO) Read More »

“Nuk jam nëna jote të vrapoj pas teje”, degradon situata në “BBV” mes banorëve: Të jap para nëse do që të bësh ndërhyrje estetike (Video)

Përplasjet në mes të Juliana Nurës dhe Mbresës nuk kanë të ndalur spektaklin e të hënës mbrëma. Mbresa e ka akuzuar Xhulin se kjo nuk ka bërë asgjë konkrete për mbrojtjen e grave, ndërkaq shtoi se ajo e ka mohuar se ka ndërhyrje estetike në fytyrë, pos buzëve. E kjo e nervozoi modelen, e cila me

“Nuk jam nëna jote të vrapoj pas teje”, degradon situata në “BBV” mes banorëve: Të jap para nëse do që të bësh ndërhyrje estetike (Video) Read More »

Scroll to Top