JiL.al - Jeto i Lumtur

Jeto I lumtur.al

Mbrëmë mori ‘hakun’ e Efit, shihni çfarë i ndodh Kiarës jashtë menjëherë pas vendimit që mori (Foto)

Vëllai i Madh i dha mundësinë mbrëmjen e sotme Kiara Titos që të hapte ‘Kutinë e Pandorës’, që veç një surprizë të bukur për të, përmban edhe një zarf të zi me lajm të hidhur për të tjerët. Kështu, moderatorja, edhe pse fillimisht ngurroi të hapte Kutinë e Pandorës, vendosi ta hapë. Kështu, lajmi i […]

Mbrëmë mori ‘hakun’ e Efit, shihni çfarë i ndodh Kiarës jashtë menjëherë pas vendimit që mori (Foto) Read More »

Sondazh: Cili është banori yt i preferuar në ‘Big Brother VIP Albania’?

Nëse e keni ndjekur “Big Brother VIP Albania”, me siguri që keni një banor/e të cilin/ën e simpatizoni sado pak më shumë se të tjerët. Ose dy. Në vijim, keni mundësinë të zgjidhni dy banorët tuaj të preferuar (emrat janë renditur sipas alfabetit). anabelmagazine Banori i parë i preferuar? Banori i dytë i preferuar:

Sondazh: Cili është banori yt i preferuar në ‘Big Brother VIP Albania’? Read More »

Nga “Dancing With The Stars” në “Big Brother Vip 2”, zbulohet banori tjetër i shtëpisë së famshme

Është përfolur që sezoni i dytë i “Big Brother Vip” do të nisë më datë 24 dhjetor, pikërisht natën e Krishtlindjeve. Sa më shumë afron ajo datë, aq më shumë emra përfliten si banorë të mundshëm për të qenë pjesë e shtëpisë së famshme. Së fundmi nga moderatorja Lei Kraja, thuhet se një aktor do

Nga “Dancing With The Stars” në “Big Brother Vip 2”, zbulohet banori tjetër i shtëpisë së famshme Read More »

Varësja që zgjodhe flet për shijet e tua edhe në karakter

Merr lajme ekskluzive   Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë  duke klikuar këtu. Zgjidh një varëse dhe mëso më tepër rreth vetes.Disku i argjendtë Je një person me një stil klasik dhe nuk preferon të ndërmarrësh risqe që kërkojnë ndryshime të kota. Nëse ndodh diçka e keqe, lëndohesh lehtë. Është e

Varësja që zgjodhe flet për shijet e tua edhe në karakter Read More »

Lively dhe Reynolds, çifti i njohur në pritje të fëmijës së tyre të katërt

Merr lajme ekskluzive   Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë  duke klikuar këtu Blake Lively dhe Ryan Reynolds janë në pritje të fëmijës së tyre të katërt. Lajmin e bëri të ditur vetë aktorja në daljen e saj në Samitin Vjetor të Forbes Power Women. Lively tregoi barkun e saj të

Lively dhe Reynolds, çifti i njohur në pritje të fëmijës së tyre të katërt Read More »

Zbardhet krimi i rëndë që tronditi Elbasanin/ Autori i vrasjes vetëm 18 vjeç, ja kush është i arrestuari i parë

Merr lajme ekskluzive   Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë  duke klikuar këtu Është zbardhur ngjarja e rëndë e ndodhur mbrëmjen e djeshme në Elbasan, ku mbeti i vrarë 33-vjeçari Madrit Ulqinaku. Policia ka njoftuar se është arrestuar një 18-vjeçar, i cili dyshohet si i përfshirë në konfliktin e çartit, që

Zbardhet krimi i rëndë që tronditi Elbasanin/ Autori i vrasjes vetëm 18 vjeç, ja kush është i arrestuari i parë Read More »

Nëse keni këto karakteristika, atëherë jeni njeri i fortë mendërisht! Sa prej tyre keni?

Merr lajme ekskluzive   Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë  duke klikuar këtu Shkencëtarët besojnë se të jesh mendërisht i fortë është një parashikues më i lartë i suksesit sesa inteligjenca. Të keni kontroll mbi emocionet dhe fuqinë e vullnetit do të thotë të jeni një njeri i fortë që mund

Nëse keni këto karakteristika, atëherë jeni njeri i fortë mendërisht! Sa prej tyre keni? Read More »

Në vend të karameleve kishin …/ Si i kapi policia me “presh në duar” 2 të rinjtë shqiptarë

Dy shqiptarë, rreth moshës 36 dhe 31  kanë ranë në prangat e policisë italiane pasi u kapën me kokainë. Ndërhyrja e policisë u zhvillua në Città della Pieve. Merr lajme ekskluzive   Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë  duke klikuar këtu Mediat italiane bëjnë me dije se autoritetet italiane ranë në

Në vend të karameleve kishin …/ Si i kapi policia me “presh në duar” 2 të rinjtë shqiptarë Read More »

10 realizime teksa rritesh. Nga; Jeto I Lumtur.al

10 realizime teksa rritesh. 1. 👉Me rritjen e moshës, ju zgjidhni njerëzit që pranoni në jetën tuaj. Ju nuk dëshironi të humbni energjinë tuaj duke u përpjekur të lidheni me dikë dhe kjo nuk do të përparojë në një marrëdhënie që ia vlen ta mbani. 2. 👉Ju nuk mund t’i ndaloni njerëzit të thonë gjëra

10 realizime teksa rritesh. Nga; Jeto I Lumtur.al Read More »

Scroll to Top