JiL.al - Jeto i Lumtur

Kurbin

Balla takim me efektivët në Kurbin, zbardhen diskutimet

Ministri i Brendshëm Taulant Balla, këtë të enjte zhvilloi një takim me efektivët e Komisariatit të Policisë Kurbin, ku deklaroi se është drejt finalizimit drafti me ndryshime rrënjësore në Ligjin për Policinë e Shtetit.about:blank Sipas Ballës, synimi është për ta dinamizuar dhe energjizuar trupën drejtuese të Policisë dhe përmirësuar karrierën në radhët blu. Ministri vlerësoi […]

Balla takim me efektivët në Kurbin, zbardhen diskutimet Read More »

Bie në pranga 35-vjeçari në Kurbin, ja akuzat që rëndojnë mbi të

 Një 35-vjeçarnga fshati Mali i Bardhë Kurbin, në gjendje të dehur ka qëlluar më armë zjarri, por fatmirësisht pa të plagosur. Menjëherë banorët e fshatit kanë njoftuar policinë e cila është vënë në ndjekje të personit të armatosur.about:blank Sakaq, ky i fundit nuk është bindur policisë duke hapur zjarr dhe në këtë rast nuk ka

Bie në pranga 35-vjeçari në Kurbin, ja akuzat që rëndojnë mbi të Read More »

Scroll to Top