JiL.al - Jeto i Lumtur

Lajme

Met Rrumbullaku pyetet nga gazetari për fatin e Ervis Martinajt

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku në daljen e sotme para mediave ku dha detaje nga operacioni policor kundër trafikut njerëzor, u pyet nga gazetarët edhe në lidhje me hetimet për Ervis Martinajn. Rrumbullaku zgjodhi të mos i përgjigjej kësaj pyetjeje. Pergjigja e kreut te policise ne fakt ka qene duke mos […]

Met Rrumbullaku pyetet nga gazetari për fatin e Ervis Martinajt Read More »

Policia aksion në Tiranë, arrestohennë 9 persona

Arrestohen 9 persona në Tiranë pasi kanë kryer vepra penale të ndryshme. Bëhet me dije se tre prej arrestimeve kanë ardhur si pasojë e dhunës ndaj familjarëve. Gjithashtu mësohet se tre persona janë arrestuar për vjedhje dhe tre të tjerë pasi kanë drejtuar mjetet në gjendje të dehur. Me rastet e mësipërme për detaje të

Policia aksion në Tiranë, arrestohennë 9 persona Read More »

Rriten temperaturat, si pritet të jetë moti gjatë ditës

Shqipëria Moti i kthjellët dhe i ngrohtë do të mbizotërojë në të gjithë territorin e vendit deri pas-mesdite kur pritet kalim të vranësirave nëpër të gjithë territorin ku më të dukshme do të jenë në zonat malore Veri-Verilindore dhe ekstremin Juglindor por nuk priten reshje. Parashikohet që orët e vona të mbrëmjes të sjellin shtim

Rriten temperaturat, si pritet të jetë moti gjatë ditës Read More »

Shoferi përplas 17 këmbësorë me makinë dhe largohet

Ngjarja ndodhi në Poloni shoferi ka përplasur me veturë një grup këmbësorësh dhe më pas është larguar nga vendi i aksidentit.“Një veturë me shpejtësi goditi një grup njerëzish që kalonin vendkalimin e këmbësorëve”, ka thënë Tomasz Kubiak, përfaqësues i Shërbimit Shtetëror të Zjarrfikësve Szczecin, për TVN24 polake.Nga aksidenti janë lënduar 17 persona, ndërsa dy prej

Shoferi përplas 17 këmbësorë me makinë dhe largohet Read More »

Shpërthim edhe në Ballsh, policia jep detaje

Policia jep detajet paraprake rreth shpërthiit në Uzinën e Përpunimit të Naftës në Ballsh. Sipas saj, shkak është bërë një pakujdesi në punë, ndërsa bën të ditur se ka nisur procedimi për dy shtetas një nga Korça dhe një nga Mallakastra. Rreth orës 15:40, tek ish Uzina e përpunimit të naftës, gjatë punës për çmontimin

Shpërthim edhe në Ballsh, policia jep detaje Read More »

Shpërthimi trondit Lushnjen, 2 të vdekur dhe 6 të plagosur

Dy të vdekur dhe 6 të plagosur, është bilanci i konfirmuar zyrtarisht nga autoritetet, i një shpërthimi të ndodhur këtë pasdite në një magazinë në Lushnje. Personat që humbën jetën janë babë e bir. Ngjarja ndodhi rreth orës 16:05 te “rreth-rrotullimi i Plasmasit”, në zonën industriale të qytetit. Zyrtarisht, policia lokale bëri me dije se

Shpërthimi trondit Lushnjen, 2 të vdekur dhe 6 të plagosur Read More »

Dalin detaje të reja nga plagosja në Pogradec (Emri)

Ngjarja ka ndodhur në afërsi të aneksit të stadiumit. Burime policore bëjnë me dije se nga kjo ngjarje ka mbetur i plagosur Olted Olldashi i cili ndodhet në spitalin e Pogradecit. Burime thanë se ndaj Olldashit është qëlluar 4 herë me armë zjarri. Policia e Pogradecit dha detaje pas plagosjes me armë zjarri duke theksuar

Dalin detaje të reja nga plagosja në Pogradec (Emri) Read More »

Kishte shkuar në motel, i moshuari gjendet pa jetë në dhomë

Një 61-vjeçar nga Maqedonia e Veriut është gjetur pa shenja jete në një motel në Ferizaj të Kosovës . Zëdhënësi i policisë për rajonin e Ferizajt, ka deklaruar se ngjarja ka ndodhur sot rreth orës 16:35. “Më datën 15.02.2024, rreth orës 16:35 kemi pranuar një informatë se në rrugën magjistrale Ferizaj-Prishtinë, në një motel në

Kishte shkuar në motel, i moshuari gjendet pa jetë në dhomë Read More »

Scroll to Top