JiL.al - Jeto i Lumtur

luiz ejlli

Prokuroria e fierit shpall pretencën për Luiz Ejllin

Luiz Ejlli, personazhi më i ndjekur në rrjete sociale, pas fitores në spektaklin “Big Brother VIP 2”, ende nuk i ka mbyllur problemet me drejtësinë. Gjykata e Fierit më datën 26 shkurt në orën 12:45 do të dëgjojë konkluzionet përfundimtare të prokurorisë ku do të japë edhe pretencën për Ejllin. Seanca për tu paraqitur ishte […]

Prokuroria e fierit shpall pretencën për Luiz Ejllin Read More »

Luiz Ejlli thyen çdo rekord në rrjetet sociale

Fituesi i Big Brother Vip 2, Luiz Ejlli vijon të jetë më i ndjekuri në rrjetet sociale. Videot e tij të shpërndara në të gjitha platformat kanë kaluar së fundmi 15 miliardë shikime, ç’ka tregon se ai është më i preferuari në botën online. Këtë shifër rekord për një personazh nga Shqipëria, ai e ka

Luiz Ejlli thyen çdo rekord në rrjetet sociale Read More »

Luiz Ejlli jep lajmin e mirë për fansat, ja çfarë po paralajmëron

Luiz Ejlli vazhdon të jetë një nga personazhet më të komentuar dhe të ndjekur të showbiz-it. Eksperienca e tij si fitues i edicionit të dytë të ‘Big Brother Vip’ ka sjellë ndryshime për mirë ne jetën e tij personale dhe artistike. Pikërisht në këtë të fundit, Luizi ka dhënë sot një lajmërim të papritur në

Luiz Ejlli jep lajmin e mirë për fansat, ja çfarë po paralajmëron Read More »

. Vëllai i Madh merr vendimin pas sherrit të Rozës me Meri Shehun!

Debati që nisi për shuplakën gjatë ditëve të fundit në shtëpinë e Big Brother, vijoji edhe natën e sotme të spektaklit. Ende pa u dhënë klipi i asaj që Roza pretendon se Meri e qëlloi, të dyja hodhën akuza ndaj njëra-tjetrës. Roza e akuzoi Merin se shpif dhe se nuk e ‘llogarit në lojë”, ndërsa

. Vëllai i Madh merr vendimin pas sherrit të Rozës me Meri Shehun! Read More »

Luizi pranon gabimin dhe i kërkon falje këtij ish-banori të BBVIP

Nuk kishte ndodhur ndonjëherë deri më tani, por Luiz Ejlli ka pranuar një gabim që ka bërë në “BBVIP”, më saktë dy, por më specifikisht ka pranuar që ka gabuar me një banor brenda shtëpisë më të ndjekur në Shqipëri, duke e bërë “armik kot”. Fituesi i edicionit të dytë të reality show-t, ka bërë

Luizi pranon gabimin dhe i kërkon falje këtij ish-banori të BBVIP Read More »

Luizi ndërpret emisionin dhe i kthehet Ronaldos

Një video e Luizit papritur ndërpret emisionin “E diell”, pasi ai kërkon që të rinumërojë komentet sepse i bën përshtypje fakti pse njerëzit komentojnë më shumë emrin e tij. “Këtë video-selfie po e bëj për emisionin “E Diell” tek Ronaldoja, meqenëse kanë hapur një sondazh dhe nuk jam dakord për komentet dhe përzgjedhjet që keni

Luizi ndërpret emisionin dhe i kthehet Ronaldos Read More »

Prej kohësh kanë nisur bashkëjetesën, Luiz Ejlli ka dy fjalë

Programi traditë i ditës së fundit të vitit rikthehet edhe këtë herë dhe ndoshta ky është një nga momentet më të shumëpritura për të gjithë ju. E si mund të mbyllet ndryshe ky vit, përveç se nën tingujt e muzikës më të mirë të 2023. Surprizat nga artistët nuk mungojnë as në 2023, si në

Prej kohësh kanë nisur bashkëjetesën, Luiz Ejlli ka dy fjalë Read More »

Nuk përmbahet Luizi, pas publikimit të baladës

Teksa po shkojmë drejt fundit të vitit 2023 mesa duket ky ishte viti i këngëtarit Luiz Ejlli. Kohët e fundit artisti ka publikuar një sërë këngësh ku më e freskëta është “Ninulla e vetmisë” e publikuar vetëm 7 ditë më parë. Por mesa duket për Ejllin nuk do të jetë e fundit, ndonëse nata e

Nuk përmbahet Luizi, pas publikimit të baladës Read More »

Kiara flet për raportin me vjehrrën dhe si e thërret me përkëdheli

E ftuar në “Ftesë në 5 , Kiara Tito ka folur për raportin me vjehrrën duke u shprehur se janë si shoqe. “Kemi një raport si shoqe. Unë i them Anxhi. Flasim shpesh në telefon, ajo është në SHBA tani. Më pyet shumë për vajzën, është shumë meraklie!”, tha Kiara. Shtatzëninë Kiara e cilësoi si

Kiara flet për raportin me vjehrrën dhe si e thërret me përkëdheli Read More »