JiL.al - Jeto i Lumtur

Trafik

Largimi i pushuesve nga plazhi shkakton trafik kilometrik

Kjo e hënë pushimi një ditë pas festës së Kurban Bajramit, ka sjellë dyndje pushuesish në plazhet e Lezhës e për rrjedhojë trafik të rënduar. Largimi i menjëhershëm i pushuesve nga plazhet, ka krijuar kaos në lëvizje. Situata më problematik paraqitet në rrugën e Shëngjinit, si dhe në aksin Milot-Balldren, ku që prej orës 17:00 […]

Largimi i pushuesve nga plazhi shkakton trafik kilometrik Read More »

Trafik armësh nga Kosova në Shqipëri, gjykata lë në burg 4 autoret

TIRANË – Gjykata e Tiranës ka caktuar këtë të hënë masën e sigurisë “arrest me burg” për katër personat me origjinë nga Kosova, që akuzohen për trafik armësh nga Kosova në Shqipëri. Në burg janë lënë Blerim Krasniqi, Benjamin Shala, Edonis Thaçi dhe Muhamed Krasniqi. Katër shqiptarët e Kosovës u arrestuan më 24 maj të

Trafik armësh nga Kosova në Shqipëri, gjykata lë në burg 4 autoret Read More »

Makina përplaset me trafik ndarësen, drejtuesja në gjendje të rëndë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në mbrëmjen e djeshme në aksin Kuç- Qeparo. Automjeti ka dalë nga rruga dhe trafik ndarësja është futur mes për mes mjetit. Drejtuesja e mjetit si pasojë e përplasjes ka marrë plagë të rënda dhe është dërguar në spital, ku ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore. Aksidenti ka ndodhur

Makina përplaset me trafik ndarësen, drejtuesja në gjendje të rëndë Read More »

Trafik kokaine me bosin brazilian, dënohet me 6 muaj burg

Kane dale para gjykates vendase gjashtë personat e arrestuar në Bolivi për trafik droge mes tyre edhe shqiptari Lorenc Hyseni. Ata janë lënë në burg, ndersa seanca dëgjimore për masat paraprake u zhvillua me dyer të mbyllura brenda Forcës Speciale për Luftën kundër Krimit (Felcc), në kryeqytetin Santa Cruz, për shkak të rrezikshmërisë së lartë që i akuzuari

Trafik kokaine me bosin brazilian, dënohet me 6 muaj burg Read More »

Në kërkim ndërkombëtarpër trafik droge, bie në pranga 28-vjeçari

Ka rënë në pranga nga autoritetet italiane një 28 vjeçar shqiptar, i cili ishte shpallur në kërkim nga Gjykata e Apelit të Tiranës. Efektivët e policisë rrugore, ndaluan rastësisht një kamion për kontroll rutinë, ndërsa brenda tij ishin dy persona. Një prej tyre nisi të shfaqej nervoz, duke ngjallur dyshime tek efektivët e policisë. Pas

Në kërkim ndërkombëtarpër trafik droge, bie në pranga 28-vjeçari Read More »

Scroll to Top