JiL.al - Jeto i Lumtur

November 28, 2023

Pas vizitës në Izrael, Hamasi fton Elon Musk të vizitojë Gazën…

Miliarderi Elon Musk është ftuar të vizitojë Rripin e Gazës pas vizitës së tij në Izrael të hënën për të parë shkallën e shkatërrimit të Hamsit Miliarderi Elon Musk është ftuar të vizitojë Rripin e Gazës pas vizitës së tij në Izrael të hënën për të parë shkallën e shkatërrimit të shkaktuar nga bombardimet izraelite, […]

Pas vizitës në Izrael, Hamasi fton Elon Musk të vizitojë Gazën… Read More »

Netanyahu: Izraeli është i vendosur të përfundojë misionin në Gaza

“Operacioni ushtarak i Izraelit do të vazhdojë derisa Gaza “të mos jetë më një kërcënim për Izraelin”. Kështu u shpreh kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, shkruan CNN “Ne jemi të përkushtuar për të përfunduar këto misione: Lirimin e të gjithë pengjeve, eliminimin e kësaj organizate terroriste mbi dhe nën tokë dhe, natyrisht, që Gaza nuk duhet

Netanyahu: Izraeli është i vendosur të përfundojë misionin në Gaza Read More »

‘Bashkohuni me ne për të festuar me aleatin tonë’/ NATO

BRUKSEL-NATO ka uruar ditën e sotme Shqipërinë me rastin e Ditës së Flaluri. Aleanca e Atlantikut të Veriut me anë të një postimi në Facebook ka uruar 111-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë. Në postin e saj, NATO uron Shqipërisë si një aleat që prej 14 vitesh është pjesë e aleancës. POSTIMI I NATO-s: “Bashkohuni me

‘Bashkohuni me ne për të festuar me aleatin tonë’/ NATO Read More »

Zgjidh një motiv dhe zbulo tiparet e personalitetit

Motivi 1 Paqja dhe ekuilibri i brendshëm janë ato që ju interesojnë më shumë. Kështu që ju rrethoheni me njerëz që ndajnë të njëjtin mendim dhe që kërkojnë vazhdimisht harmoni. Ju keni një zemër të madhe dhe jeni jashtëzakonisht bujarë. Si rezultat, ju gjithmonë ndjeni një kënaqësi të vërtetë për t’i bërë njerëzit rreth jush

Zgjidh një motiv dhe zbulo tiparet e personalitetit Read More »

E trishtë! Vajza e ish-deputetit të ‘PD’ humb jetën në aksidentin

Një aksident tragjik në Maqedoninë e Veriut, i ka marrë jetën vajzës së madhe ish-deputetit të Kuvendit të Shqipërisë Vangjel Tavo. Ka qenë vetë ish-deputeti Tavo i cili ka ndarë lajmin e trishtë në Facebook. “Këto janë fjalët më të vështira që shkruaj në jetën time. Vajza ime e madhe Eva u nda nga jeta

E trishtë! Vajza e ish-deputetit të ‘PD’ humb jetën në aksidentin Read More »

Shqiptarja kërkon rekordin Guinnes. Krijon Flamurin

PRISHTINË-Arbnora Fejza-Idrizi ka realizuar një flamur me përmasa gjigande dhe të jashtëzakonshme me origamë. Ajo e ka realizuar flamurin në një sallë sporti me ndihmën e 70 nxënësve nga medreseja “Alauddin”. Flamuri përbëhet nga 120 mijë letra origami dhe secila nga ato është në formë piramidale. Nxënësit mendohet të kenë palosur rreth 50 mijë letra,

Shqiptarja kërkon rekordin Guinnes. Krijon Flamurin Read More »

Kapen mbi 26 kg kanabis pranë kufirit me Greqinë, në pranga

Mbi 26 kilogramë lëndë narkotike kanabis janë sekuestruar pranë kufirit greko-shqiptar, në Kapshticë. Raportohet se operacioni i zhvilluar nga policia kufitare greke nisi me kontrollin në një banesë në pronësi të një shtetasi grek, aty kku u gjetën 27 pako me kanabis me peshë totale 26.2 kilogramë. Nga hetimet rezulton se këtë sasi droge e

Kapen mbi 26 kg kanabis pranë kufirit me Greqinë, në pranga Read More »

Aksident fatal në Itali/ Treni përplaset me kamionin

ITALI- Dy persona kanë ndërruar jetë nga përplasja e një treni që lidh Sibarin me Catanzaron. Aksidenti i frikshëm ka ndodhur në komunën Corigliano-Rossano. Pas përplasjes, si treni dhe kamioni kanë marrë flakë, duke u shkatërruar plotësisht, ndërsa raportohet për disa të plagosur. Nga informacionet e para raportohet se kamioni, kishte ngecur në shina kur

Aksident fatal në Itali/ Treni përplaset me kamionin Read More »

Ja dhuroi vetes për 28-nëntor, zbulohet surpriza e Vis Pupës

Aktori i njohur i humorit Elvis Pupa ka zbuluar dhuratën që i ka bërë vetes në 28-nëntor. Përmes një Insta-story Pupa ka publikuar një video teksa është duke bërë një tatoo ku duket qartazi krahu i një shqiponje. Tatuazhi i cili është në hapat e para duket se është një simbol i atdhe-dashurisë. “E shef

Ja dhuroi vetes për 28-nëntor, zbulohet surpriza e Vis Pupës Read More »

Misteri i vrasjes së agjentit që u gjet i dekompozuar

Prej më shumë se një dekade, vdekja rrëqethëse e një agjenti të agjencisë sekrete britanike ‘MI6’, i cili u gjet i zhveshur i dekompozuar brenda një qeseje, mbetet ende një mister.about:blank Nga policët që konkluduan se skena ishte “ndoshta një aksident” deri tek frika e mbajtur për një kohë të gjatë se armiqtë ndërkombëtarë mund të jenë

Misteri i vrasjes së agjentit që u gjet i dekompozuar Read More »

Scroll to Top