JiL.al - Jeto i Lumtur

Dedikime

Unë të buzëqesha, vetëm sepse ishe i lumtur që ekzistoja Nga; Jeto I Lumtur.al

Por a keni qeshur ndonjëherë me mesazhet e mia? A keni pasur ndonjëherë ankth që bllokon sistemin tuaj mendor përpara se të më shihni mua? A e keni parë ndonjëherë telefonin tuaj duke shpresuar të gjeni një mesazh? A jeni zgjuar ndonjëherë me mua në mendjen tuaj? A më ke veshtruar duke menduar “A është […]

Unë të buzëqesha, vetëm sepse ishe i lumtur që ekzistoja Nga; Jeto I Lumtur.al Read More »

Një nënë i fal fëmijët edhe kur ata e çojnë në azil gjatë pleqërisë

Fati i një nëne është të presë fëmijët e saj. I pret ata në shtatzëni për 9 muaj rresht, i pret kur dalin nga kopshti, si dhe i pret kur dalin nga shkolla, kur ata rriten. Ajo i pret kur kthehen nga një festë, sado vonëtë kthehen dhe pavarësisht faktit që mund të kthehen të

Një nënë i fal fëmijët edhe kur ata e çojnë në azil gjatë pleqërisë Read More »

Njerëzit nuk e vërejnë që të humbasin Nga; Jeto I Lumtur.al 

Njerëzit nuk e vërejnë që të humbasin. Ata nuk e kuptojnë se kishe nevojë për një fjalë që nuk të është thënë, një vëmendje që nuk të është kushtuar, një gjest që në një moment të caktuar ka qenë i domosdoshëm, por nuk është bërë. Njerëzit nuk e vërejnë se të humbasin kur të shtyjnë

Njerëzit nuk e vërejnë që të humbasin Nga; Jeto I Lumtur.al  Read More »

“Unë nuk të dua, por nëse ti shkon, unë do të shkoj me ty” Jeto I Lumtur.al

Ata të dy ishin në grindje të vazhdueshme. Një mbajtje e vazhdueshme. Ata e vrisnin njëri-tjetrin pa u kursyer kurrë. Ata shkatërruan njëri-tjetrin. Por ata e donin njëri-tjetrin, e donin shumë njëri-tjetrin. Ata të dy ishin të çuditshëm, po, duke i parë dukeshin të çmendur. Në fakt, ata kishin shumë çmenduri. Aq shumë për të

“Unë nuk të dua, por nëse ti shkon, unë do të shkoj me ty” Jeto I Lumtur.al Read More »

Ne kemi qenë një dashuri zemërthyese

Ne kemi qenë një dashuri zemërthyese. Një nga ato dashuritë që të lënë rrathë të errët për netët pa gjumë. Dhe gjithë ato paranojë që nuk i linim në jastëk në mëngjes.Një nga ato dashuritë që të lanë pa frymë me puthje befasuese, dhe pa fjalë në një cep rruge duke u përpjekur të kuptosh

Ne kemi qenë një dashuri zemërthyese Read More »

Foto e ditës Hapësira boshe, zemra të thyera në një qytet të Teksasit të shkatërruar nga humbja

Një tullumbace në formë zemre fluturon, duke dekoruar një vend përkujtimor jashtë shkollës fillore Robb në Uvalde, Teksas. Në një qytet aq të vogël sa Uvalde, edhe ata që nuk humbën fëmijën e tyre humbën dikë. Disa thonë tani se afërsia është edhe bekimi edhe mallkimi i tyre: ata mund të mbështeten tek njëri-tjetri për

Foto e ditës Hapësira boshe, zemra të thyera në një qytet të Teksasit të shkatërruar nga humbja Read More »

Është një histori e një djali dhe një vajze. Ishin shokë të ngushtë për vite me radhë dhe flisnin e dërgonin mesazhe në telefon gjithë ditën. Nuk kishte ditë të zotit mos të flisnin dhe të…

Është një histori e një djali dhe një vajze. Ishin shokë të ngushtë për vite me radhë dhe flisnin e dërgonin mesazhe në telefon gjithë ditën. Nuk kishte ditë të zotit mos të flisnin dhe të kontaktonin njëri tjetrin. Çdo gjë ishte shkëlqyeshëm. Ata ndiheshin mirë dhe të lumtur në shoqërinë e njëritjetrit. Por një

Është një histori e një djali dhe një vajze. Ishin shokë të ngushtë për vite me radhë dhe flisnin e dërgonin mesazhe në telefon gjithë ditën. Nuk kishte ditë të zotit mos të flisnin dhe të… Read More »

Do të jesh gjithmonë me mua, si aroma e trëndafilave dhe tymi që nuk largohet kurrë Stefania LeoNoir

Do të mendoj gjithmonë për ty, ti do të jesh pjesa ime e fshehtë, që mban erë trëndafili dhe tym. Do të jesh një kujtim, nga ato të bukurat që të falin një buzëqeshje të papritur dhe menjëherë më pas të shoqëron një lot në faqe. Vetëm një, i heshtur dhe i durueshëm. Do të jesh

Do të jesh gjithmonë me mua, si aroma e trëndafilave dhe tymi që nuk largohet kurrë Stefania LeoNoir Read More »

Për motrën time: distanca nuk ka rëndësi, unë të kam në zemër!

Ti, motër, je pjesa gjëja më e mirë që me ka ndodhur në jetë. Je pjesë e fëmijërisë dhe kujtimet me ty nuk mi fshinë asgjë nga mendja.Ti je një mikeshë e përjetshme. Ty motër, që je pjesë e rrugëtimit tim, distancë mes nesh nuk  egziston. Me ty kam kaluar të gjitha vështirësitë. Ti ke

Për motrën time: distanca nuk ka rëndësi, unë të kam në zemër! Read More »

Scroll to Top