JiL.al - Jeto i Lumtur

Showbiz

Jul Deda ‘shpërthen’ ndaj Eglës: Fitoren ta dha Dhoma e Bardhë

Julian Deda është përplasur me Egla Cenon në ‘post Big Brother’, duke pretenduar se fitoren ajo e mori nga Dhoma e Bardhë. Juli tha se ajo ‘doli brodhi me makinë nëpër komunë të Parisit’ dhe rikthimi i dha famë. Egla e mohoi duke thënë se ishte të zyrat e psikologes për të kryer testet psikologjike […]

Jul Deda ‘shpërthen’ ndaj Eglës: Fitoren ta dha Dhoma e Bardhë Read More »

U tha se ka nisur një lidhje të re dashurie, vjen reagimi nga Besi

Aktori i njohur shqiptar, Bes Kallaku, prej disa ditësh po flitet për një romancë të re dashurie. Ai u tha se ka nisur një lidhje me ish-konkurrenten e “Përputhen”, Çiljeta Kormuzi. Kjo pasi dyshja u shfaqën në një fotografi së bashku, gjë që bëri të dyshonte. Megjithatë në një prononcim për Anabel, aktori i humorit

U tha se ka nisur një lidhje të re dashurie, vjen reagimi nga Besi Read More »

Pas daljes nga “BBV”, Romeo Veshaj bën veprimin e papritur

Mirëpo, nëse i hedhim një vështrim në Instagram, shihet se ai ka pasur një rritje të ndjekësve. Herën e fundit që e kontrolluam kishte 371 K dhe brenda pak orëve ka shkuar në 374 K dhe shifrat akoma po rriten. Por, ndjekësit e tij duket se janë të huaj, kryesisht indianë, ç’ka hedh dyshimet se

Pas daljes nga “BBV”, Romeo Veshaj bën veprimin e papritur Read More »

Juli thyen heshtjen dhe ka dy fjalë për fitoren e Eglës

Aktori i dashur për publikun shqiptar, Julian Deda, ka dhënë një intervistë të shkurtër për “Shqipëria Live” menjëherë pasi doli nga shtëpia e “Big Brother VIP3”. Ish-finalisti u shpreh se e ka shijuar rrugëtimin e tij brenda shtëpisë më të famshme në Shqipëri. Ndërkohë i pyetur nëse i erdhi keq që nuk fitoi, artisti u

Juli thyen heshtjen dhe ka dy fjalë për fitoren e Eglës Read More »

Dashuria në ajër? Deklarata e Dijonisit për Baby G- habit të gjithë

Pas rikthimit në “Ferma Vip” Dijonisi duket më i afruar me Baby G. Teksa qëndronin në verandën e fermës, Dijonisi ka folur për marrëdhënien me Baby G. Fermeri u shpreh se këngëtarja është shumë pozitive. Ai tha gjithashtu se Baby G dëgjon shumë personat e tjerë, e sipas tij ajo nuk duhet të ndikohet. “Njeri

Dashuria në ajër? Deklarata e Dijonisit për Baby G- habit të gjithë Read More »

Egla Ceno fiton edicionin e tretë të Big Brother VIP Albania!

Maratona gjashtë orëshe televizive përfundoi pak minuta para orës 03 të mëngjesit të së dielës 26 maj me shpalljen e fituesit të edicionit të tretë të Big Brother VIP Albania. Egla Ceno është shpallur fituese e këtij edicioni duke qenë dhe fituese e çmimit të madh prej 100 mijë eurosh që mund t’i jepet në

Egla Ceno fiton edicionin e tretë të Big Brother VIP Albania! Read More »

Ky është finalisti i parë që largohet nga Big Brother

Një skenë magjike për pesë finalistët, nis kështu finalja e “Big Brother VIP 3”, që premton vetëm surpriza, pavarësisht reshjeve të shiut që nuk ndalen. Pak minuta më parë, Ledioni ka mbyllur televotimi dhe finalisti i parë që lë menjëhrë shtëpinë, duke hequr menjëherë dorë nga cmimi i madh është Meritoni.

Ky është finalisti i parë që largohet nga Big Brother Read More »

Policia e Maqedonisë së Veriut arreston Feron

Ditën e sotme në media kanë qarkulluar lajmet se ish reperi i njohur, Fero është ndaluar policia e Republikës së Maqedonisë së Veriut Ditën e sotme në media kanë qarkulluar lajmet se ish reperi i njohur, Fero është ndaluar policia e Republikës së Maqedonisë së Veriut në pikën kufitare Bllacë. Mesa duket, arsyeja e ndalimit

Policia e Maqedonisë së Veriut arreston Feron Read More »

Ledjona dhe Meri në Tapetin e Kuq, tregojnë “fituesit” e BBV3

Astrologia Meri Shehu dhe Ledjona Xheladini kanë qenë ‘VIP’-at e rradhës që kanë kaluar në Tapetin e Kuq të finales së Big Brother Vip 3. Të dyja nuk i kanë shpëtuar pyetjes të ‘Top Albania Radio’ se kë shohin si fitues të BBV3. Meri është treguar më e prerë në përgjigjen e saj, duke thënë

Ledjona dhe Meri në Tapetin e Kuq, tregojnë “fituesit” e BBV3 Read More »

Sonte finalja e madhe e ‘BBV’, zbulohen detaje nga surpriza

Mbrëmjen e sotme është finalja e ‘Big Brother VIP Albania 3’. Gara është e fortë mes 5 finalistëve, pasi secili është pretendent për të fituar çmimin e madh. Ndërkohë që pak orë na ndajnë nga nisja e finales, në rrjet po qarkullojnë detaje nga show i sotëm. Përflitet, se për aktoren e njohur Egla Cenon,

Sonte finalja e madhe e ‘BBV’, zbulohen detaje nga surpriza Read More »

Scroll to Top