JiL.al - Jeto i Lumtur

Horoskopi ditor, e enjte 2 qershor 2022

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dashi

Do t’iu duhet të merreni me punë të rënda, të cilat duhet t’i përfundoni. Mos u dëshpëroni pasi shumë shpejt do të merrni dhe frute nga pikëpamja ekonomike. Sa i takon lidhjes me partnerin, mundohuni të kaloni sa më shumë kohë bashkë me të, pasi së fundmi e keni lënë pas dore.

Demi

Kjo ditë do karakterizohet me luhatje. Momenti më i vështirë do jetë debati me një njeri të afërm që e keni përzemër. Mundohuni të ruani qetësinë dhe të mos humbni kontrollin, pasi është situatë kalimtare. Orët e punës nuk do ju shkaktojnë asnjë problem. Shëndeti paraqitet më së miri, por bëni kujdes me ato që konsumoni.

Binjakët

Kjo ditë do të jetë thuajse perfekte. Gjatë orëve të punës do të arrini të spikasni, duke bërë që eprori juaj t’iu veçojë ndaj të tjerëve. Gjatë pasdites do keni mundësi të kaloni kohë me partnerin, gjë që do ju ndihmojë në përmirësimin e raportit tuaj. Situata financiare po kthehet gradualisht në normalitet.

Gaforrja

Kjo e enjte nuk do të nisë aspak mirë. Do të zgjoheni në gjendje konfuze dhe vështirë se do të përqendroheni në pjesën më të madhe të gjërave. Këshillohet që të merreni vetëm me aktivitetet rutinë, duke mos u sforcuar. Kjo nuk është dita ideale për të bërë blerje të kushtueshme, pasi nuk do të jeni mjaftueshëm të kthjellët për të bërë zgjedhjen e duhur.

Luani

Dita do të jetë kryesisht e qetë. Në punë nuk do të keni shumë gjëra për të zgjidhur dhe në fund të ditës do të gjeni kohën për t’u argëtuar me familjarët tuaj. Mundohuni të kaloni sa më shumë kohë me ta. Edhe në fushën e ndjenjave dita do të jetë harmonike.

Virgjëresha

Kjo ditë do të lundrojë kryesisht në ujëra të qeta. Yjet nuk do të jenë në anën tuaj ndaj këshillohet që të mos merrni rreziqe përsipër. Sa i përket dashurisë, ata që janë vetëm, do të kenë mundësi të gjejnë shpirtin e tyre binjak. Situata financiare paraqitet delikate, por nuk është rasti për t’u alarmuar, pasi shumë shpejt do të ketë zhvillime pozitive.

Peshorja

Siguria juaj financiare do ju lejojë që të jeni të qetë dhe dita do të ecë qetësisht pa probleme. Do të keni dëshirë që të qëndroni disa kohë me partnerin tuaj, por disa angazhime të papritura nuk do ju lejojnë. Vetëm në orët e mbrëmjes do keni mundësi të shijoni disa momente intimiteti.

Akrepi

Duhet të lini mënjanë çdo zënkë me partnerin dhe të përqendroheni në zgjidhjen e një problemi që keni në shtëpi. Situata duket e rëndë, por së bashku do arrini të kapërceni çdo problem. Për ata që janë vetëm ka ardhur momenti që të lëvizin dhe të hedhin një hap të guximshëm. Në mbrëmje do të merrni një lajm të mrekullueshëm nga një i afërmi juaj, gjë që do ju shtojë lumturinë.

Shigjetari

Do të keni një mundësi shumë të mirë për të realizuar një prej ëndrrave tuaja, por duhet të tregoheni të zotët për të përfituar nga kjo gjë. Dita do të rezultojë më pozitive nga sa e prisnit, ku do e shfrytëzoni më së miri pasditen e lirë. Me partnerin tuaj, raporti do jetë më se i mirë.

Bricjapi

Kjo ditë do të jetë përgjithësisht e qetë ku pjesën më të madhe të kohës do e kaloni në shtëpi. Do ju kërkohet të mbyllni një punë më herët, ndaj ulni kokën. Do të befasoheni me veten nga mënyra se si do të silleni në një situatë të komplikuar, duke kuptuar se sa shumë jeni pjekur kohëve të fundit.

Ujori

Një flirt i së kaluarës mund të turbullojë ujërat ditën e sotme. Kujtoni arsyet se pse nuk funksionoi lidhja dhe do të kuptoni se asgjë nuk ja vlen. Do të keni kohë të lirë për të blerë më shumë blerje. Raportet familjare do të jenë më se të mira.

Peshqit

Gjatë kësaj të enjte një miqësi mund të transformohet në diçka më shumë. Kalimi do të jetë i ngadaltë, por kjo nuk do të thotë se do jetë pa dhimbje. Bëni kujdes ndaj raportit me një person që e jeni shumë përzemër, pasi disa konstatime tuajat mund të vënë në rrezik raportin. Do të keni shumë gjëra për të bërë gjatë pasdites, sa që nuk do keni kohë as për veten tuaj. Mbrëmja do të jetë mjaft e këndshme.

https://jetoilumtur.al/

Scroll to Top