JiL.al - Jeto i Lumtur

jeto i lumtur

Zgjidh një flutur dhe zbulo një sekret që nuk e dije për veten

Zgjedhja juaj do t’ju ndihmojë të shmangni errësirën dhe të gjeni dritë në jetën tuaj. Prandaj zgjidhni një flutur dhe lexoni çfarë do të thotë kjo për ju! Flutura #1 Ju vazhdimisht luftoni për liri. Dikush ose diçka ju pengon të shprehni mendimet ashtu si dëshironi. Ju ndiheni në një burg mendor, ku nuk thoni […]

Zgjidh një flutur dhe zbulo një sekret që nuk e dije për veten Read More »

E rëndë/ Çiftin shqiptar e zë korrenti në SHBA, 24-vjeçari vdes

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në SHBA. Bëhet me dije nga burimet për mediat se si pasojë ka humbur jetën një i ri shqiptar. Mësohet se, Kolë Nikprelaj dhe e fejuara e tij u goditën nga rryma elektrike në Marina Wright Island në New Rochelle më 9 korrik. Ata u dërguan menjëherë në spital dhe vajza

E rëndë/ Çiftin shqiptar e zë korrenti në SHBA, 24-vjeçari vdes Read More »

Zbardhet detajet të reja nga përgjimi i ‘Metamorfoza’/

Zbardhen detaje nga dosja hetimore ku ‘fundoset’ grupi kriminal, ku mes tyre Behar Bajri, planifikon që të vrasë Ibrahim Licin dhe Genc Tafilin. BalkanWeb ka siguruar dosjen hetimore të SPAK, ku Bajri mendon të sulmonte Licin në varrimin e Idrit Rrajës, ku flet dhe i vjen në ndihmë dhe ish-polici Ardit Hasanbegaj, i cili jep

Zbardhet detajet të reja nga përgjimi i ‘Metamorfoza’/ Read More »

Çfarë po kurdisin Efi dhe Kiara? Dy banoret jo vetëm që janë pajtuar, por kanë një ‘surprizë’ për shtëpinë e “BBVA” (VIDEO)

Efi dhe Kiara janë komentuar për shumë për debatet e forta që ato patën pas rikthimit në “BBVA”. Ditën e djeshme ato u sqaruan dhe bënë paqe me njëra-tjetrën, teksa mes lotësh e përqafimesh pajtohen. Sot ato kanë nisur të “thurin” plane. Efi ka dhënë një ide, që ato të shfaqen sikur nuk flasin. Sipas saj kjo

Çfarë po kurdisin Efi dhe Kiara? Dy banoret jo vetëm që janë pajtuar, por kanë një ‘surprizë’ për shtëpinë e “BBVA” (VIDEO) Read More »

Kush do të lërë shtëpinë? Zbardhet tjetër “sekret” nga prapaskenat e Big Brother

Sot në mbrëmje është Prime i Big Brother Vip ku moderatorja Arbana Osmani ka hapur një televotim herën e fundit për banorët e preferuar dhe tre më pak të votuarit do të kalojnë në nominim direkt. Mirëpo në rrjet po qarkullojnë “zëra” se tre më pak të preferuarit nga publiku, produksioni do të nxjerrë Tanin,

Kush do të lërë shtëpinë? Zbardhet tjetër “sekret” nga prapaskenat e Big Brother Read More »

E quajti picamen – Fero i kërkon falje publikisht Unikkatilit?

Reperi së fundi ka qenë pjesë e një emisioni televiziv i cili ka shpalos detaje nga jeta e tij personale. Fero, ka bërë të ditur për fansat dhe opinionin publik, se ka qenë shumë keq me shëndet për shkak të përdorimit të drogës, shkruan “Kosovarja”. Reperi ka thënë se është shëruar nga një mjek rus

E quajti picamen – Fero i kërkon falje publikisht Unikkatilit? Read More »

“Të njihemi njëherë”, Shpati-Deamishelit: A të mungon Amosi, apo do të…? (VIDEO)

Dea bisedoi me Shpatin lidhur me “gjestet” e saj kur ai po lahej dhe kur po bënte palestër jashtë bashkë me Kristin. Ajo i tha Shpatit se veprimet kundrejt tij, nuk kanë qenë aspak tendencioze, por se kështu e ka tipin që pëlqen të luajë dhe të argëtohet. Shpati nga ana tjetër dyshoi te përgjigja

“Të njihemi njëherë”, Shpati-Deamishelit: A të mungon Amosi, apo do të…? (VIDEO) Read More »

“Nuk jam nëna jote të vrapoj pas teje”, degradon situata në “BBV” mes banorëve: Të jap para nëse do që të bësh ndërhyrje estetike (Video)

Përplasjet në mes të Juliana Nurës dhe Mbresës nuk kanë të ndalur spektaklin e të hënës mbrëma. Mbresa e ka akuzuar Xhulin se kjo nuk ka bërë asgjë konkrete për mbrojtjen e grave, ndërkaq shtoi se ajo e ka mohuar se ka ndërhyrje estetike në fytyrë, pos buzëve. E kjo e nervozoi modelen, e cila me

“Nuk jam nëna jote të vrapoj pas teje”, degradon situata në “BBV” mes banorëve: Të jap para nëse do që të bësh ndërhyrje estetike (Video) Read More »

“Çdo Kiara në finale?!”/ Oltës nuk i del e keqja: Luizi gaboi rëndë me të (VIDEO)

Bisedat për finalistët kanë qenë shumë të shpeshtë në shtëpi, ku banorët aludojnë se cilët prej tyre mund të mbërrijnë deri në finale. Olta tha se Kiarën e sheh në finale. Ndonëse një gjë të tillë nuk e ka thënë kurrë më parë, madje sot i tha Kiarës që mezi pret që ajo të dalë

“Çdo Kiara në finale?!”/ Oltës nuk i del e keqja: Luizi gaboi rëndë me të (VIDEO) Read More »

A është Luiz i sëmurë apo jo? Biseda mes banoreve rikthen dyshimet

A është Luiz i sëmurë apo jo? Kjo pyetje ishte bërë së fundmi temë diskutimi kudo. Në atë periudhë u tha se ai nuk është i sëmurë, duke bërë që kjo çështje të harrohej, por dyshimet se këngëtari ka probleme shëndetësore janë rikthyer sërish. Mbrëmjen e kaluar teksa të gjithë ishin duke u argëtuar në

A është Luiz i sëmurë apo jo? Biseda mes banoreve rikthen dyshimet Read More »

Scroll to Top