JiL.al - Jeto i Lumtur

Grabitja e argjndarisë në Kamëz, del foto

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email

KAMËZ- Janë publikuar fotot e makinës që tre autorët kanë përdorur pas grabitjes së argjendarisë në Kamëz.

Mësohet se pasi kanë vjedhur bizhuteritë, ata janë larguar me këtë mjet tip “BMW” ngjyrë të bardhë.

Sipas informacioneve policore, ata nën kërcënimin e armës kanë marrë disa bizhuteri floriri që ndodheshin mbi tavolinë për shitje. Gjithashtu punonjësit e argjendrisë kanë deklaruar se nuk kanë marrë shuma parash.

Policia ka ngritur disa pika të përkohshme kontrolli në Tiranë, Durrës, Lezhë, Kukës dhe Shkodër për kapjen e tyre.