JiL.al - Jeto i Lumtur

showbiz Info

FOTO: Policia në shtëpinë e Ilir Shaqirit!

Balerini i njohur Ilir Shaqiri pasi triumfoi në BBV ka qenë shumë aktiv dhe në qendër të vëmendjes mediatike.Së fundmi Iliri ka postuar në Instagramin e tij një selfie me disa policë,Ndonëse të gjithë duken të buzëqeshur në foto, përshkrimi i balerinit ka rrëmbyer vëmendjen e të gjithë ndjekësve, “Kur vinë me të arrestuar dhe […]

FOTO: Policia në shtëpinë e Ilir Shaqirit! Read More »

Pesë bukuroshe shqiptare që punojnë për Dolce & Gabbana

  Këto janë pesë fotomodele shqiptare që punojnë për Dolce & Gabbana: Gaciana Dema, Melisa Toska, Ergi Bardhollari, Bernarda Islamaj dhe Dorina Gegici.  Dolce & Gabbana (Dolçe e Gabana ) është një shtëpi italiane e modës së lartë, themeluar në vitin 1985 në Legnano nga dizajnerët italianë Domenico Dolce dhe Stefano Gabbana. Të dy u

Pesë bukuroshe shqiptare që punojnë për Dolce & Gabbana Read More »

Marina Vjollca nuk e heq këtë kryq nga qafa

Prezantuesja e njohur e ekranit, Marina Vjollca, është nga ato personazhe që publiku i pëlqen për çiltërsinë që kanë.  Prezantuesja e njohur e ekranit, Marina Vjollca, është nga ato personazhe që publiku i pëlqen për çiltërsinë që kanë.  Prej vitesh në televizion dhe Marina asnjëherë nuk bëhet “bajat”, kjo falë origjinalitetit në komunikim dhe modestisë

Marina Vjollca nuk e heq këtë kryq nga qafa Read More »

Çfarë hanë njerëzit më të pasur të botës? Do të habiteni, mund t’i përballojmë të gjithë

Shpesh dëgjojmë këshillat e njerëzve të famshëm dhe të suksesshëm, sidomos kur bëhet fjalë për zakonet, stilin e jetesës, dietën e tyre. Shumë njerëz mendojnë se një dietë e shëndetshme është një zgjedhje shumë më e kushtueshme, ndaj ekspertët shpesh kanë vënë në dukje se kjo është larg nga e vërteta.Megjithatë, a ka apo jo

Çfarë hanë njerëzit më të pasur të botës? Do të habiteni, mund t’i përballojmë të gjithë Read More »

“Të mbajti Genti për 17 vite me lekë, si do ja bësh tani?” “Jonida Maliqi: Është e vë shtirë, sepse

Vetëm një vit më parë u bë publik lajmi se martesa e këngëtares Jonida Maliqi dhe biznesmenit Gent Prizreni mori fund. Pas 17 vitesh së bashku, ku ata sollën në jetë edhe të voglin Dani, sot jetojnë të ndarë. Jonida ka shprehur vësh.tirësitë e këtij div.orci, dhï.mbjen që ka lënë pas dhe se si po

“Të mbajti Genti për 17 vite me lekë, si do ja bësh tani?” “Jonida Maliqi: Është e vë shtirë, sepse Read More »

Tre musketarë: Butrinti, Tayna dhe Mozzik po sjellin bombën

    Janë tre nga artistët me karrierë muzikorë ndër më të suksesshmet në estradën shqiptare. Butrint Imeri, Doruntina Shala – Tayna dhe Gramos Aliu – Mozzik, si duket po sjellin duetin e parë së bashku si treshe.  Ka qenë Mozzik ai që ka postuar një fotografi në Instagram derisa në mbishkrim ka shkruar: “Tre

Tre musketarë: Butrinti, Tayna dhe Mozzik po sjellin bombën Read More »

Fjoralba Ponari është martuar në fshehtësi?

Fjoralba Ponari, një nga prezantueset më të ëmbla dhe të pëlqyera u njoh fillimisht për publikun si këngëtare për zërin e saj të mrekullueshëm në “The Voice of Albania”. Më pas, bukuroshja nisi të bashkëprezantojë në “E Diell” ku në fakt u bë shumë e njohur për audiencën e gjerë. E tanimë prezanton programin më

Fjoralba Ponari është martuar në fshehtësi? Read More »

”Më duhen 2000 euro kremra në muaj për të jetuar”, reagon Aida Shtino: Po të isha aty do e pyesja ku punon

Gazetarja e njohur Aida Shtino ka reaguar lidhur me deklaratn e moderatores Erjola Doçi e cila tha se i duhet 2000 € në muaj vetëm kremëra. Po te isha aty ne studio do ta kisha pyetur kete vajzen: “Cfare pune beni per te jetuar?” Postimi i Shtinos: “Epo 2000 € ne muaj per kremera… Po

”Më duhen 2000 euro kremra në muaj për të jetuar”, reagon Aida Shtino: Po të isha aty do e pyesja ku punon Read More »

Ilda Bejleri në pritje të ëmbël

Një foto vlen sa 1,000 fjalë dhe moderatorja Ilda Bejleri zgjodhi ta konfirmojë shtatzëninë e përfolur prej muajsh nëpër media përmes një fotoje. Bejleri u shfaq në Instagram duke konsumuar një pije për të cilën thekson në mbishkrim se nuk është alkool.  Mjafton pak zoom te fotoja për të parë barkun e rrumbullakosur, i cili

Ilda Bejleri në pritje të ëmbël Read More »

Kjo është moderatorja që pritet ta zëvendësojë Borën

Së fundi ishte moderatorja e “Për’puthen” që ka paralajmëruar largimin e saj nga ky program. Pas gjithsej dy viteve moderim, Bora morri vendimin e papritur duke befasuar të gjithë. Por, kjo nuk do të thotë se po largohet përfundimisht nga ekrani, pasi që sipas thashethemeve të fundit atë po e pret moderimi i një emisioni

Kjo është moderatorja që pritet ta zëvendësojë Borën Read More »

Scroll to Top