JiL.al - Jeto i Lumtur

10 shenja të pagabueshme që ju keni rënë në dashuri me të

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email

 

Shenjat që tregojnë se jeni të dashuruar!

 

 

Kur emocionet funksionojnë, është e vështirë të mendosh në mënyrë racionale.

Ekzagjerimet janë gjithmonë të mundshme dhe ndonjëherë ju duket se jeni dashuruar pas dy takimesh dhe ndodh që pas disa muajsh të mos jeni të sigurt për ndjenjat tuaja.

Megjithatë, sado që e bindni veten për të kundërtën, ka shenja të qarta që tregojnë se jeni të dashuruar.

1. Ju duket jashtëzakonisht qesharake

Një sens i pajtueshëm humori është i rëndësishëm për një marrëdhënue të përjetshme. Kur bie në dashuri me dikë, befas qesh më shumë me shakatë e tij. A ishin ata qesharak më parë? Nuk jam i sigurt. Gjithçka që dini është se ju bën të buzëqeshni dhe se endorfina rrjedh nëpër venat tuaja.

2. Kontrolloni telefonin tuaj për të parë nëse ju ka dërguar një mesazh

Ju kontrolloni mesazhet tuaja për të parë nëse keni një njoftim nga një person i caktuar dhe jeni të zhgënjyer kur nuk e merrni atë. Vazhdoni të shikoni në ekran për të parë nëse shfaqet emri i tij.

3. Kontrollojeni (spiunoni atë) në mediat sociale

Kur kupton që ai nuk ka dërguar mesazhe, më në fund filloni të kontrolloni profilet e tij në rrjetet sociale. Ju kontrolloni Instagramin e tij për të parë nëse i ka pëlqyer së fundmi një postim. Facebook ju tregon se kur ka qenë aktiv kohët e fundit, dhe ju jeni si FBI kur bëhet fjalë për këtë.

4. Zili femrat e tjera

Femrat bëhen menjëherë një temë e dhimbshme kur bëhet fjalë për të. Por pse do të kishte rëndësi kjo? Atij i lejohet të ketë miq. Ndoshta sepse ju pëlqen më shumë seç duhet, shkruan albeu.com.

5. Ju bëni justifikime për ta parë atë më shumë

Ndonëse mund të duhen disa minuta të tjera për t’u kthyer në shtëpi, do të jeni të lumtur të gjeni diçka nëse kjo do të thotë që mund ta shihni.

6. Jeni sinqerisht të interesuar për ditën e tij

Ju dëshironi të dini se si shkoi dita e tij. Jeni të shqetësuar dhe të interesuar për të gjitha gjërat e mëdha dhe të vogla që po ndodhin në jetën e tij. Ai ju preokupon me fakte dhe detaje dhe i thotë të mos anashkalojë asgjë. Ndoshta ju pëlqen ta dëgjoni duke folur.

7. Kapeni veten duke e parë pak më gjatë se zakonisht

A ka pasur gjithmonë një buzëqeshje me vrima? Ishte gjithmonë aty ajo njolla? Ndoshta nuk e keni parë më parë, por tani e vëzhgoni për një kohë të gjatë dhe vëreni lloj-lloj gjërash të vogla, shkruan albeu.com.

8. Kërkojini mirë nëse nuk është më i zhytur në lidhje

Miqtë tuaj kanë bërë plane dhe ju ndodh që ta pyesni nëse do të vijë edhe ai. Ju përpiqeni të silleni ftohtë. Mundohuni të mos dukeni të zhgënjyer nëse nuk vjen, por edhe jo shumë të padurueshëm nëse do të vijë.

9. Gjërat e vogla ju kujtojnë atë dhe mbani mend detajet e vogla rreth tij

Shenjat që ka marrë në ijën e majtë nga operacioni apo që i pëlqen akullorja me vanilje, janë detaje të vogla që tha kalimthi, por ju i mbani mend. Sa herë që nuhatni kokoshkat e kinemasë, kujtojini vetes filmin që keni parë së bashku. Këto janë gjërat e vogla që e bëjnë mendjen tuaj të endet papritur tek ai.

10. Nuk mund ta heqësh nga koka

Çdo gjë që bëni menjëherë ju kujton atë. Nuk e di pse, por ai është gjithmonë në mendjen tuaj. Mund t’i lani enët dhe të mendoni se sa më argëtuese do të kishit t’i lani ato së bashku. Është zhgënjyese, dhe ju nuk e dini pse.

Ndoshta, thjesht ndoshta, ndoshta po bie në dashuri (ose tashmë je i dashuruar) me të. Dhe a është kaq e keqe?.

https://jetoilumtur.al/

Scroll to Top