JiL.al - Jeto i Lumtur

Kuriozitet

Test/ Cilin buton do të shtypnit për ta bërë jetën tuaj më të mirë?

Ne e rrethojmë veten me ngjyra të caktuara të rrobave, ambienteve të brendshme, makinave, mobiljeve etj. Kjo nuk është rastësi. Ngjyrat që zgjedhim lidhen drejtpërdrejt me gjendjen tonë shpirtërore. Një test ngjyrash, testi i ngjyrave “Lüscher” është një mënyrë e shkëlqyer për të mësuar rreth gjendjes shpirtërore, qëllimeve dhe gjendjes së një personi. Ju thjesht bëni një pyetje shumë të

Test/ Cilin buton do të shtypnit për ta bërë jetën tuaj më të mirë? Read More »

Test / Ajo që shihni së pari zbulon dobësinë tuaj më të madhe si partner/e

  Merr lajme ekskluzive   Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë  duke klikuar këtu Cila është dobësia juaj më e madhe si partner kur jeni në një lidhje? Të qenit i vetëdijshëm për dobësinë e marrëdhënies suaj mund të jetë e turpshme, por është gjithashtu përulëse dhe vetëm do t’ju bëjë

Test / Ajo që shihni së pari zbulon dobësinë tuaj më të madhe si partner/e Read More »

Besimet popullore – Çfarë do të thotë nëse thyhet një gotë dhe çfarë nëse shpërthen një llambë?

Të gjithëve u është thyer një gotë në dorë ose e njëjta gjë është prishur disa herë. Për këtë, gjyshet do të thoshin – dikush dëshiron të të thotë diçka. Këtu janë disa besime popullore, ose të njohura më mirë si vitet nëntëdhjetë të gjyshes, që mund të mos i keni dëgjuar kurrë: “Nëse tubat

Besimet popullore – Çfarë do të thotë nëse thyhet një gotë dhe çfarë nëse shpërthen një llambë? Read More »

MashaIIah: Kur’ani Në Trupin E Fem’ijës…!? ( Video)

MashaIIah: Kur’ani Në Trupin E Fem’ijës…!? ( Video) Merr lajme ekskluzive   Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë  duke klikuar këtu. MashaIIah: Kur’ani Në Trupin E Fem’ijës…!? ( Video) Nje ngjarje e rrall ka ndoh ne rajonin ruse me popullsi me shumice muslimane ne vendin e quajtur Dagjikistan. Ne lekuren e

MashaIIah: Kur’ani Në Trupin E Fem’ijës…!? ( Video) Read More »

Pse vajzat fiksohen pas djemve të ‘këqij’?

Frymëzuar nga historia e dashurisë mes Albanit dhe Tesës në serialin $NOB, edhe një herë tjetër konfirmohet frika më e madhe e vajzave. Fiksimi pas djemve të “këqij”! Në rastin e Albanit le ta quajmë “problematik” dhe shumë komplekse për Tesën, e cila pavarësisht të gjithave do bënte gjithçka për ta shpëtuar dashurinë e saj.

Pse vajzat fiksohen pas djemve të ‘këqij’? Read More »

Pse një polic të prek gjithmonë makinën kur të ndalon? Përgjigjja do t’ju habisë!

Kur policia rrugore ju ndalon, ata afrohen nga mbrapa dhe ju mund të shihni në pasqyrën e pasme se si polici prek bagazhin ose një pjesë tjetër të makinës suaj. Natyrisht, me kusht që t’i keni kushtuar vëmendjeMegjithatë, a e dini arsyen për këtë? Është tepër e thjeshtë, por edhe e zgjuar në të njëjtën

Pse një polic të prek gjithmonë makinën kur të ndalon? Përgjigjja do t’ju habisë! Read More »

Performonin si striptiste dhe nuk lejoheshin të martoheshin, historia e panjohur e stjuardesave në fillimet e këtij profesioni

Për ne që jetojmë në kohët moderne historia e stjuardesave të para në linjat ajrore amerikane me siguri do të na tingëllojë e çuditshme dhe e pabesueshme por ja çfarë ndodhte brenda kabinave të avionëve.“Një grua e re me flokë bjonde dhe sytë e drejtuar nga ne uli ngadalë zinxhirin në pjesën e përparme të

Performonin si striptiste dhe nuk lejoheshin të martoheshin, historia e panjohur e stjuardesave në fillimet e këtij profesioni Read More »

Testi që mund t’i bëni partnerit: Ajo që dallon së pari në këtë imazh zbulon nëse ka gjasa t’ju tradhtojë

Iluzionet optike shpesh pretendojnë se zbulojnë pjesë të personalitetit tuaj që edhe ju nuk mund t’i kuptoni. Por ky ngacmues i veçantë ka potencialin të shkaktojë telashe në disa marrëdhënie, pasi pretendon të zbulojë se sa gjasa keni për të tradhtuar.Arsyet e tradhtisë, shpesh variojnë nga ndjenja e pasigurisë deri te mosrespektimi total. Pra, nëse

Testi që mund t’i bëni partnerit: Ajo që dallon së pari në këtë imazh zbulon nëse ka gjasa t’ju tradhtojë Read More »

“Tërhiq dhe mos e këput”, 6 mënyra për t’i treguar kufijtë vjehrrës suaj

Shumë nuse të reja përjetojnë një marrëdhënie të keqe me vjehrrit dhe kryesisht me vjehrrën. Dhe kur ndodh diçka e tillë, marrëdhënia mes gjyshërve dhe nipërve është ajo që ndërlikohet më shumë. Arsyeja që shumicën e herëve vjehërrit nuk krijojnë një marrëdhënie të mirë me gruan e djalit të tyre është mungesa e pranimit. Ata

“Tërhiq dhe mos e këput”, 6 mënyra për t’i treguar kufijtë vjehrrës suaj Read More »

Scroll to Top