JiL.al - Jeto i Lumtur

Për kë e la Dafina Zeqiri Suedinë?

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email

Dafina Zeqiri ka lindur në Suedi, ku është shkolluar dhe ka nisur të këndojë, duke marrë pjesë në festivalet e zërave të rinj.

Për të ndjekur karrierën e saj muzikore ajo u kthye në Kosovë kur ishte 16 vjeç, ku më vonë publikoi disa këngë që do ta bënin të famshme.

Fillimisht ajo këndoi në këngën ‘La Vida Loca’ me Bleron dhe F Kay, e më pas ‘Amazing Girl’, ndërsa suksesin më të madh do t’ia jepte kënga ‘Ti po m’pëlqen’ me Ledrin.

Jeta dhe karriera e Dafines vazhdon në Kosovë.

Showbiz Info

Jeto I Lumtur.al

Scroll to Top