JiL.al - Jeto i Lumtur

May 1, 2022

Ju jeni për disa, për ata që kanë guximin të shikojnë përtej Antonio Cuomo

Ndoshta nuk jeni personi që të gjithë mund të imagjinonin. Jeni dyshues, xhelozë, posesiv dhe me shumë humor. Jeni gjakftohtë. Të gjej duke derdhur lot kur je i zhgënjyer dhe fshihesh nga të gjithë ata që i mbyllen vetes, duke e bërë këtë e bën të pamundur që të tjerët të qëndrojnë pranë teje. Jeni […]

Ju jeni për disa, për ata që kanë guximin të shikojnë përtej Antonio Cuomo Read More »

Gruaja e George Clooney duket mahnitëse në fotot e fundit

Ajo kalon shumë kohë më nënën e saj në qytetin e New Yorkut, sidomos ditëve të fundit.       Amal Clooney ka vazhduar kalimin e kohës në rezidencën e saj në bregun lindor kur ajo është parë duke shkuar për të drekuar në një hotel të Manhattan.  Avokatja e të drejtave të njeriut, 44

Gruaja e George Clooney duket mahnitëse në fotot e fundit Read More »

Robert Shvarc- O MIKE E SHPIRTIT TIM…

Robert Shvarc- O MIKE E SHPIRTIT TIM… E ç’të shpresoj tani për ritakime? Ato po mbeten gonxhe që nuk çelin! Parajsë dhe skëterrë në zemrën time, rënkime dhe shpresa që më dhelin! Gjithnjë tek un’ jetoka një dëshirë: t’i falem pastërtisë së panjohur, asaj që është m’e lartë dhe m’e mirë, asaj që deri tani

Robert Shvarc- O MIKE E SHPIRTIT TIM… Read More »

Nuk kam më forcë të të dua Andrew Faber

Nuk kam më forcë të të dua. Për t’ju mbajtur pranë. Të të them që je “i imi”. Dhe pastaj mendoj për ty edhe nëse dhemb në ato mbrëmje ku zemra nuk jep dorëheqjen. Në ato mbrëmje ku zemra vetëm ai nuk mund të dorëzohet. Është e vertetë ka dashuri të pafundme se koha nuk

Nuk kam më forcë të të dua Andrew Faber Read More »

Do të jesh gjithmonë me mua, si aroma e trëndafilave dhe tymi që nuk largohet kurrë Stefania LeoNoir

Do të mendoj gjithmonë për ty, ti do të jesh pjesa ime e fshehtë, që mban erë trëndafili dhe tym. Do të jesh një kujtim, nga ato të bukurat që të falin një buzëqeshje të papritur dhe menjëherë më pas të shoqëron një lot në faqe. Vetëm një, i heshtur dhe i durueshëm. Do të jesh

Do të jesh gjithmonë me mua, si aroma e trëndafilave dhe tymi që nuk largohet kurrë Stefania LeoNoir Read More »

Scroll to Top