JiL.al - Jeto i Lumtur

Albërie Hadërgjonaj: Po të kishte shkuar Albani të paktën do të hynte në finalen e Eurovision

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email

Shqipëria këtë vit u përfaqësua në Eurovision nga Ronela Hajati pas fitores në Festivalin e RTSH-së duke lënë këngëtarin Alban Ramosaj në vend të dytë.

Përkundër pjesëmarrjes në Eurovision 2022, Ronela nuk arrit të kualifikohet në finale duke u eliminuar në gjysmëfinale.

Për këtë ka folur edhe këngëtarja e njohur shqiptare e cila është edhe tezja e Albanit, Albërie Hadërgjonaj si e ftuar në emisionin e  Alketa Vejsiut ” Në Kurthin e Piter Pan”.

Foto: Screenshot/YouTube

Hadërgjonaj u shpreh se nëse Albani do të ishte ai që do të përfaqësonte Shqipërinë këtë vit të paktën do të arrinte në finalen e madhe.

Por, Albëria tha se asnjëherë nuk ka qenë kudër Ronelës dhe se e vlerëson si artiste.

Foto: Alban Ramosaj/Instagram

“Janë dyndur portalet për diçka që nuk e kam thënë. Do ta them shumë sinqerisht mendimin tim. Albani, si pikë e parë, është nipi im, fëmija im. Ajo këngë u rrit në familje. Kam përshtypjen se po të kishte fituar Albani festivalin, të paktën do hynte në finale (Eurovision)”, u shpreh Hadërgjonaj.

“Asnjëherë nuk kam qenë kundër Ronelës. Ronelën e vlerësoj shumë si artiste, unë e kam uruar dhe i uroj më të mirat e botës. Megjithatë, unë isha për Albanin”, tha tutje ajo.

Ndërkohë, artistja ka folur edhe për situatën e Beatrixës pas pjesëmarrjes së saj në Big Brother VIP duke thënë se përveç saj u ‘bombarduan’ dhe u bullizuan të gjithë.

https://jetoilumtur.al/

Scroll to Top