JiL.al - Jeto i Lumtur

Skandale dhe lajme të ëmbla: Ngjarjet më të bujshme të showbizit për 2021 nga Bora dhe Donaldi te Fjolla Morina (FOTO LAJM)

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email

showbiz Archives - Albeu.com

 

As 2021-shi nuk ia doli të bëhej viti i preferuar i shqiptarëve. Sikur të mos mjaftonte pandemia, zgjedhjet na trullosën akoma më shumë me zhurmën dhe gjithë rrëmujën që përcollën. Kur dukej se do gjenim qetësi në muajin e fundit të vitit, ndodhi edhe skandali i daljes në shesh të pagave të shqiptarëve, emra, mbiemra, numra telefoni dhe targa makinash duke nxjerrë popullin “lakuriq” para gjithësecilit.

Prandaj nga gjithë kjo rrëmujë, pjesa rozë e ekranit shqiptarë, VIP-at dhe bëmat e tyre duken se janë një relaksim për publikun edhe pse ndonjëherë “ia marrin në kthesë” kronikës së zezë.

Më poshtë po rendisim disa prej ngjarjeve më të bujshme të showbizit shqiptar gjatë vitit 2021:

Fjolla Morina, problemet me ligjin dhe dashuria:

Fundi i vitit 2020 dhe pjesa më e mirë e 2021 nuk ishin aspak të qeta për këngëtaren Fjolla Morina. Fjolla e nisi vitin me dënimin arrest shtëpie pasi u kap me armë pa leje nga policia. Por këngëtarja i futi një mendje të lehtë, thyeu ligjin dhe u arratis në ishujt Maldive për të celebruar në martesë dashurinë e saj me binesmenin Fisnik Syla. Si “dhuratë” për martesën, Fjolla Mori nga shteti kosovar një arrestim me burg për pak ditë, sa u vërtetua pafajsia, shkruan Albeu.com.

Epo gjithë këto probleme të këngëtares tingëllojnë më shumë si një aventurë që duket se e ka shijuar.

Skandale dhe lajme të ëmbla: Ngjarjet më të bujshme të showbizit për 2021  nga Bora dhe Donaldi te Fjolla Morina (FOTO LAJM) - Albeu.com

 

Ribashkimi i Soni Malajt dhe Flori Mumajesit:

Soni Malaj dhe Flori Mumajesi do të mbeten një nga çiftet ikonë të ekranit shqiptarë. Hitoria e tyre duket për publikun sa e “lashtë”, aq edhe e freskët. Kur askujt nuk i shkonte në medje se do shihnim sikur edhe një foto të tyren bashkë, Soni Malaj i beson ish-partnerit të saj të para 10 vitesh projektin “Versioni im”, më të cilin mori pjesë në “Kënga Magjike 2021”.

Ish-çifti ka thyer tabu pasi nuk ndodh shpesh mes personazheve publik që kanë patur një histori kaq të bujshme dashurie, të rikthehen në një projekt të përbashkët pas 10 vitesh.

Në të njëjtën periudhë u mësua se Soni Malaj i ka dhënë fund lidhjes 6-vjeçare me biznesmenin, Klevi dhe të gjithë shqiptarët po shpresojnë të njëjtën gjë përsa i përket ish çiftit.

https://jetoilumtur.al/

 

 

Scroll to Top