JiL.al - Jeto i Lumtur

May 23, 2022

Ja pse Nora Istrefi dhe Leonora Jakupi i lëshojnë “thumba” njëra-tjetrës..

  Dy këngëtaret e njohura, Leonora Jakupi dhe Nora Istrefi dikur ishin dy shoqe të ngushta, por sot nuk flasin më me njëra-tjetrën. Së fundmi, ato kanë qenë bashkë në të njëjtin event dhe situata mes tyre ka qenë e tensionuar. Sipas mediave, në dhomat e grimit, mes dy vajzave ka pasur momente tensioni, ku […]

Ja pse Nora Istrefi dhe Leonora Jakupi i lëshojnë “thumba” njëra-tjetrës.. Read More »

Ana e errët e ndikimit të mediave sociale në shoqëri..

    A i ndiqni influencuesit në rrjetet sociale? I kontrolloni gjithmonë postimet e tyre? A mendoni se po shpenzoni shumë kohë ose jeni të fiksuar pas kontrollit të llogarive të ndikuesve? Dhe kur nuk mund të regjistroheni, ndiheni të shkëputur nga realiteti? Nëse i jeni përgjigjur po të gjitha këtyre pyetjeve, mund të keni

Ana e errët e ndikimit të mediave sociale në shoqëri.. Read More »

7 arsye pse njerëzit me këtë ngjyrë sysh janë të veçantë!

  Nuk është vetëm për shkak të bukurisë së ngjyrës. Sipas ekspertëve, njerëzit me sy jeshil janë një pjesë e vogël e popullsisë së botës. Vetëm 2% e njerëzve në mbarë botën kanë sy jeshil. Dhe po, ka shpjegime për atë ton të syrit që është kaq i rrallë. E pra, ne kemi sjellë për

7 arsye pse njerëzit me këtë ngjyrë sysh janë të veçantë! Read More »

Është një histori e një djali dhe një vajze. Ishin shokë të ngushtë për vite me radhë dhe flisnin e dërgonin mesazhe në telefon gjithë ditën. Nuk kishte ditë të zotit mos të flisnin dhe të…

Është një histori e një djali dhe një vajze. Ishin shokë të ngushtë për vite me radhë dhe flisnin e dërgonin mesazhe në telefon gjithë ditën. Nuk kishte ditë të zotit mos të flisnin dhe të kontaktonin njëri tjetrin. Çdo gjë ishte shkëlqyeshëm. Ata ndiheshin mirë dhe të lumtur në shoqërinë e njëritjetrit. Por një

Është një histori e një djali dhe një vajze. Ishin shokë të ngushtë për vite me radhë dhe flisnin e dërgonin mesazhe në telefon gjithë ditën. Nuk kishte ditë të zotit mos të flisnin dhe të… Read More »

Zgjidhni një hënë dhe merrni një mesazh frymëzues shumë të dobishëm..

  Hëna është një shoqëruese besnik, e cila kurrë nuk ju lë. Është gjithmonë aty për të na vëzhguar dhe për të njohur çdo moment tonin, nga më i vështiri deri te më i lehti. Zgjidhni një hënë dhe merrni një mesazh frymëzues që do të jetë shumë i dobishëm për ju. Hëna është magji

Zgjidhni një hënë dhe merrni një mesazh frymëzues shumë të dobishëm.. Read More »

Si të kapërcejmë një tradhti, 10 hapa drejt qetësisë..

  Po, është e mundur të kapërcehet një tradhti kur dëshira për të qëndruar së bashku është e fortë. Më e fortë se dobësia e partnerit, i cili tani tregon shenja të pendimit të sinqertë. Sigurisht nuk është moment i lehtë, kur barra e pabesisë duket se pengon ndonjë shpresë për të ardhmen. A është

Si të kapërcejmë një tradhti, 10 hapa drejt qetësisë.. Read More »

Letrat e fatit, zgjidhni një prej tyre dhe zbuloni çfarë fshehin ato për ju

  Zanat janë krijesa magjike dhe fantastike që gjatë jetesës së tyre në këtë botë na ndihmojnë të përdorim Energjitë e Universit falë këshillave të tyre të dobishme. Potenciali ynë i vërtetë shpesh injorohet nga ana racionale e mendjes sonë dhe kjo është arsyeja pse Zanat vijnë në shpëtimin tonë. Tani shikoni foton, zgjidhni një

Letrat e fatit, zgjidhni një prej tyre dhe zbuloni çfarë fshehin ato për ju Read More »

A mund të dalloni një gënjeshtër?! Provoni këtë teknikë herën tjetër..

  Sa i zoti je për të dalluar një gënjeshtar? Shumica e njerëzve mendojnë se janë mbi mesataren, por hulumtimet nuk bien dakord me këtë. Mund të dalloni më mirë  gënjeshtrat e dikujt që e njihni, të paktën do të donim të ishim, por përsëri nuk ka asnjë provë për ta mbështetur këtë, vetëm një

A mund të dalloni një gënjeshtër?! Provoni këtë teknikë herën tjetër.. Read More »

6 truke që çdo vajzë adoleshente duhet të dijë për t’u dukur sa më bukur

Shumica e këshillave dhe trukeve që shohim në internet u kushtohen grave nga të 20-at e lart, por edhe adoleshentet kanë nevojë për disa udhëzime se si të duken sa më mirë. Adoleshentet, për shkak të ndryshme fiziologjike mund të përballen me probleme të ndryshme si puçrrat, aknet dhe probleme të tjera me lëkurën. Për

6 truke që çdo vajzë adoleshente duhet të dijë për t’u dukur sa më bukur Read More »

Beatrix reagon për herë të parë pasi Donaldi u ribashkua me Borën..

Këngëtarja e njohur, Beatrix Ramosaj ka reaguar për herë të parë pas lajmeve të ribashkimit të Donaldit me Borën. Gjithçka, nisi pas publikimit të fotove e videove nga festa e Valdrin Sahitit ku dyshja shiheshin bashkë. Trixa ka postuar në Instagram një foto të saj ku si shfaqet në formë perfekte, përmbi të cilën ka

Beatrix reagon për herë të parë pasi Donaldi u ribashkua me Borën.. Read More »

Scroll to Top